Βέλγιο

Πέρασε από το Βέστερλο με πεντάρα η Σερκλ Μπριζ και… ελπίζει για Ευρώπη

Η Σερκλ Μπριζ «καθάρισε» από… ημίχρονο τη νίκη επί της Βέστερλο, με το τελικό 3-5 να τhς δίνει την πρώτη νίκη στα playoffs και να την κρατάει ζωντανή στη διεκδίκηση της θέσης για το Conference League.

Σεφτέ στις νίκες στα φετινά playoffs της Jupiler League έκανε σήμερα (7/5) η Σερκλ Μπριζ, που επιβλήθηκε με το εντυπωσιακό 5-3 εκτός έδρας της Βέστερλο, για την δεύτερη αγωνιστική της διοργάνωσης.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε μεγάλη ημέρα τους Σόμερς και Ουεντά, που πέτυχαν αμφότεροι από δύο τέρματα, προηγήθηκαν με το επιβλητικό 1-4 στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να μειώσουν στους 5 βαθμούς την απόσταση από την θέση που οδηγεί στους ομίλους του Europa Conference League της νέας χρονιάς!

Με τους γηπεδούχους από την άλλη να βλέπουν τον Ντόργκελες να κάνει χατ-τρικ αλλά αυτό να μην είναι αρκετό για να τους αποτρέψει από την διεύρυνση του αρνητικού σερί των έξι, πλέον, αγώνων, χωρίς νίκη…