Γερμανία

Πάρτι της Μπάγερν στην έδρα της Φράιμπουργκ!

Ένα βήμα πιο κοντά στην μαθηματική εξασφάλιση του τίτλου βρίσκεται η Μπάγερν Μονάχου, η οποία πέρασε… αέρα από την έδρα της Φράιμπουργκ (0-4).

Πέρασε… αέρα από την έδρα της Φράιμπουργκ η Μπάγερν!

Οι Βαυαροί ήταν καταιγιστικοί μετά το πρώτο 25λεπτο και φιλοδώρησαν με τέσσερα γκολ την Φράιμπουργκ. Μετά από αυτή τη νίκη η ομάδα του Γιουπ Χάινκες έκανε ακόμη ένα βήμα πιο κοντά στην μαθητική εξασφάλιση του τίτλου.

Ο Σβόλοου με αυτογκόλ μετά από σουτ του Μίλερ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (25’), με τον Τολισό τρία λεπτά αργότερα να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην Μπάγερν. Ο Βάγκνερ στο 54ο λεπτό σκόραρε και αυτός, με τον Μίλερ ένα τέταρτο μετά να διαμορφώνει το τελικό 4-0.