Κατά… τύχη 0-0: Στις 20-0 οι τελικές στο Ελλάδα-Λιθουανία!

Η Ελλάδα έχει 20 τελικές στο πρώτο ημίχρονο, η Λιθουανία καμία αλλά το 0-0 παραμένει στο φιλικό στο φινάλε του 45λεπτου.

Εξαιρετικό πρώτο μέρος από την Ελλάδα απέναντι στη Λιθουανία αλλά το φιλικό στην «OPAP Arena» έληξε χωρίς σκορ μετά το φινάλε του 45λεπτου.

Το 0-0, πάντως, μάλλον παραμένει κατά… τύχη αφού η ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ έφτιαχνε τη μία φάση μετά την άλλη αλλά με κάποιον φοβερό τρόπο δεν σκόραρε. Είτε δεν έβρισκε εστία, είτε τελευταία στιγμή οι αντίπαλοι έβαζαν τα πόδια τους, είτε ο Ζούμπας έκανε εξαιρετικές επεμβάσεις.

Οι τελικές στο πρώτο ημίχρονο ήταν 20-0, με τις τρεις να είναι στην εστία, οι επτά εκτός και άλλες δέκα να μπλοκάρονται από τους Λιθουανούς. Παράλληλα, η Ελλάδα κέρδισε 9 κόρνερ (με 1 από τους φιλοξενούμενους), αλλά ούτε κάποιο από αυτά κατάφερε να το μετουσιώσει σε γκολ.