Σκωτία

Επέστρεψε με «γκέλα» η Ρέιντζερς

Πρεμιέρα με στραβοπάτημα για την Ρέιντζερς, που δεν ξεπέρασε το εμπόδιο της Χάμιλτον του Σαρρή στο «Άιμπροξ» μένοντας στο 1-1, στο πρώτο της ματς έπειτα από τέσσερα χρόνια στην Premier Σκωτίας.

Γκέλα για την Ρέιντζερς στο πρώτο της ματς μετά από τέσσερα χρόνια στην Premier League Σκωτίας. Η ομάδα του Γουόρμπερτον έμεινε στο 1-1 κόντρα στην Χάμιλτον, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι, στους οποίους αγωνίστηκε σε ολόκληρο το 90λεπτο ο Γιώργος Σαρρής, κατάφεραν να προηγηθούν με την συμπλήρωση μισής ώρας με τέρμα του Κρόφορντ (30’). Η Ρέιντζερς το πάλεψε, απάντησε με τον Γουόγκχορντ στο 62’, όμως δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή. Επίσης, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο αφού ο σκόρερ τους αποχώρησε λόγω τραυματισμού και είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές.