Βέλγιο

Τούμπαρε τη Βέστερλο και ξεκίνησε με το δεξί στα playoffs για το Conference League η Γάνδη!

Η Γάνδη έκανε την ανατροπή κόντρα στη Βέστερλο (3-1) και ξεκίνησε με το δεξί στα playoffs για το Conference League.

Έφερε τούμπα το ματς με τη Βέστερλο και ξεκίνησε με το δεξί στα playoffs για το Conference League η Γάνδη (3-1).

Με αυτόν τον τρόπο, ανέβηκε στους 31 βαθμούς και αποσπάστηκε στο +3 από τη Σταντάρ Λιέγης, η οποία αγωνίζεται αύριο στην έδρα της Σερκλ Μπριζ. Έτσι, βρίσκεται στην πρώτη θέση, η οποία δίνει το εισιτήριο για το επόμενο Europa Conference League.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν και άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Φιξέλς, μετά από ωραία ασίστ του Ντίερκς. Αυτό ήταν και το σκορ, με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν στο δεύτερο μέρος, αποφασισμένοι να ανατρέψουν τα δεδομένα, κάτι που εν τέλει κατάφεραν να κάνουν πράξη. Στο 52', ο Κάιπερς βρήκε τον Χουν Σεόκ και εκείνος έκανε το 1-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Κουμς ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του. Στο 88', ο Ορμπάν έκανε το 3-1, σφραγίζοντας τη νίκη για τη Γάνδη.