Βέλγιο

Άντεξε με 10 και πήρε την ισοπαλία με τρομερό… buzzer beater η Γκενκ

Η Γκενκ αγωνίστηκε με 10 παίκτες στη μεγαλύτερη διάρκεια του εντός έδρας ματς με την Άντερλεχτ, όμως άντεξε και πήρε την ισοπαλία με γκολ του Αροκοντάρε στο 97’.

Όχι μόνο άντεξε με δέκα παίκτες στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, αλλά πήρε και πολύτιμο βαθμό στο φινάλε η Γκενκ, που ήρθε ισόπαλη με σκορ 1-1 με την Άντερλεχτ, στην έκτη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Η Γκενκ έμεινε με δέκα παίκτες στο 16’, όταν ο Μπονσού Μπα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Άντερλεχτ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα, ανοίγοντας το σκορ στο 71’ με τον Αμούζου, με την Γκενκ να μην παραιτείται και να παίρνει πολύτιμο βαθμό με κεφαλιά του Αροκοντάρε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.