Ισπανία

Πήρε ανάσα και πρώτη νίκη η Μπέτις

Με γκολ του Σέρχι Κανάλες στο 89’, η Μπέτις πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας 2-1 εκτός έδρας της Γρανάδα.

Μεγάλη ανακούφιση για την Μπέτις του Μανουέλ Πελεγκρίνι, καθώς η ομάδα της Ανδαλουσίας κατάφερε στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής να πάρει τη νίκη στην έδρα της Γρανάδα με σκορ 2-1.

Το σύνολο του Χιλιανού προπονητή ήταν γενικά ανώτερο από αυτό των γηπεδούχων και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με ένα γκολ-ποίημα του Ρόδρι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Η απάντηση για τους βελτιωμένους στο δεύτερο ημίχρονο γηπεδούχους ήρθε στο 66’ με τον Σουάρες να πιάνει ένα καταπληκτικό σουτ, μην αφήνοντας περιθώριο αντίδρασης στον Ρουί Σίλβα, αλλά ο Κανάλες είπε την τελευταία λέξη.

Με εξαιρετικό πλασέ στο 89’ του αγώνα κατάφερε να διαμορφώσει το 1-2, χαρίζοντας τη σπουδαία νίκη στο «Λος Κάρμενες, με τη Γρανάδα να μην έχει γευθεί ακόμα τη χαρά του τριπόντου.