Ιταλία

Νίκη για την Τορίνο με λάμψη από... Σανάμπρια

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές και έτσι βρέθηκε στην 10η θέση με 11 βαθμούς.

Με τον Σανάμπρια να σκοράρει ένα τέρμα και να φτιάχνει άλλο ένα η Τορίνο πήρε τη νίκη 3-2 απέναντι στην Τζένοα στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές και έτσι βρέθηκε στην 10η θέση με 11 βαθμούς, αφήνοντας την ομάδα της Γένοβας στην προτελευταία θέση με 6 βαθμούς και μόλις μία νίκη μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.

Ο Σανάμπρια στο 14ο λεπτό έκανε το 1-0, ενώ στο 31ο ήταν ο δημιουργός του τέρματος του Πομπέγκα. Στο 69ο λεπτό η Τζένοα μείωσε σε 2-1 με τον Ντέστρο αλλά στη συνέχεια η Τορίνο σκόραρε και πάλι, στο 77’ με τον Μπρεκάλο, ουσιαστικά «καθαρίζοντας» το ματς. Η Τζένοα μείωσε στο 81ο λεπτό με τον Καϊσέδο.