Ιταλία

Έκανε… σεφτέ η Κάλιαρι με Σαμπντόρια

Με γκολ του Ζοάο Πέδρο στην αρχή και στο τέλος η Κάλιαρι κέρδισε 3-1 την Σαμπντόρια -που ολοκλήρωσε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καντρέβα- και πήρε την πρώτη της νίκης στην φετινή Serie A.

Το πρώτο της «τρίποντο» στο φετινό πρωτάθλημα πήρε σήμερα το μεσημέρι η Κάλιαρι, που επικράτησε με 3-1 της Σαμπντόρια στο εναρκτήριο χρονικά παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής στην Serie A.

Οι Σαρδήνιοι είχαν για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζοάο Μάριο, με τον Πορτογάλο μέσο να ανοίγει και να… κλείνει το σκορ με κεφαλιά στο 4’ και σουτ στο… 94’ αντίστοιχα!

Η «Σαμπ» είχε δοκάρι στο 1-0 με τον Καντρέβα, μείωσε σε 2-1 με τον Θόρσμπι, ο οποίος «εξιλεώθηκε» για το ότι η μπάλα κόντραρε πάνω του στο 2-0 της Κάλιαρι με το απευθείας φάουλ του Κάσερες αλλά… μέχρι εκεί.

Μάλιστα, ήρθε και η αποβολή του Ντ’ Αβέρσα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, για να «σφραγίσει» την ήττα της από τους γηπεδούχους, που τους «έπιασαν» την βαθμολογία.