Κύπρος

Κολλημένος στην ισοπαλία ο Άρης Λεμεσού

Ο Άρης Λεμεσού έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Καρμιώτισσας, έχοντας την τέταρτη διαδοχική ισοπαλία του.

Την τέταρτη διαδοχική ισοπαλία του πήρε ο Άρης Λεμεσού. Η ομάδα του Σιπιλέφσκι έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Καρμιώτισσας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν έναν σημαντικό βαθμό στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

H Καρμιώτισσα άγγιξε το προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό αλλά το δοκάρι στέρησε το γκολ στον Ντούμπια, ενώ ένα τέταρτο αργότερα οι φιλοξενούμενοι… απάντησαν στα δοκάρια με τον Σόκε στην τελευταία καλή φάση του πρώτου μέρους.

Στο 59’ ο Άρης κέρδισε πέναλτι για χέρι του Σελούτσκα, αλλά μετά την εξέταση του VAR ο διαιτητής άλλαξε την απόφασή του και το πήρε πίσω. Τα λεπτά περνούσαν, οι δύο ομάδες δεν μπορούσαν να φτιάξουν κλασικές φάσεις για να σκοράρουν και η Καρμιώτισσα στο 88’ είχε δεύτερο δοκάρι! Η τελευταία ευκαιρία του αγώνα ανήκε στους φιλοξενούμενους, όμως το σουτ του Γιαμπλόνσκι πέρασε άουτ και το 0-0 παρέμεινε ως το φινάλε.