Γενικά

Την… πάτησε από τη Βίμποργκ η Κοπεγχάγη

Η Κοπεγχάγη, επόμενη αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League, ήταν αγκαλιά με την νίκη κόντρα στη Βίμποργκ αλλά δέχτηκε γκολ στο φινάλε για το 1-1 που την αφήνει στο -3 από την κορυφή.

«Γκέλαρε» πριν τη διακοπή η Κοπεγχάγη! Η επόμενη αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League ήταν αγκαλιά με τη νίκη κόντρα στη Βίμποργκ, αλλά δέχτηκε γκολ στο φινάλε του ματς μένοντας στο 1-1 και στο -3 από την κορυφή.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο μέρος, με τις ομάδες να μην καταφέρνουν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Ωστόσο, η Κοπεγχάγη ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε και βρήκε το γκολ με τον Στέιτζ στο 77ο λεπτό, γέρνοντας την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων. Ωστόσο, στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο ίδιος παίκτης σκόραρε στην εστία της ομάδας του για το τελικό 1-1.