Oλλανδία

Έπιασε πέναλτι και έφερε τη διακοπή στο παιχνίδι της Ουτρέχτης ο Μπάρκας!

Διακοπή εξαιτίας ρίψης αντικειμένων καταγράφηκε στο παιχνίδι της Ουτρέχτης με την Βάαλβαϊκ, μετά από απόκρουση πέναλτι του Βασίλη Μπάρκα.

Απίστευτο κι όμως αληθινό το σκηνικό που εκτυλίχθηκε στην εντός έδρας αναμέτρηση της Ουτρέχτης με την Βάαλβαϊκ!

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και με το σκορ στο 1-0 οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, με τον δικό μας, Βασίλη Μπάρκα, να λέει «όχι» στην εκτέλεση του Κράμερ, ωστόσο, τα πόδια του δεν πατούσαν στην γραμμή, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να δείξει για δεύτερη φορά την άσπρη βούλα στους παίκτες της Βάαλβαϊκ.

Όμως, από την εξέδρα οι οπαδοί των γηπεδούχων δεν το πήραν και πολύ… ψύχραιμα, πετώντας αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο. Ο διαιτητής έτσι αποφάσισε να διακόψει το ματς, έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια για περίπου 20 λεπτά και μετά τις επανέφερε στο γήπεδο. Ο Κράμερ στο δεύτερο του χτύπημα ήταν εύστοχος, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι σε 1-1.