Πορτογαλία

Γλίτωσε την ταπείνωση από τη Βιζέλα η Μπενφίκα των δέκα παικτών

Παίζοντας με παίκτη λιγότερο από το 7ο λεπτό, η Μπενφίκα έμεινε στο 1-1 με τη Βιζέλα εντός έδρας.

Απομακρύνεται το ενδεχόμενο να προλάβει τη 2η θέση η Μπενφίκα, που παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία, 1-1, στη Βιζέλα, παίζοντας με δέκα παίκτες από το 7ο μόλις λεπτό.

Κι αυτό γιατί το VAR υπέδειξε στον διαιτητή της αναμέτρησης την σκληρότητα ενός φάουλ του Τααράμπτ, ο οποίος αποβλήθηκε δυσκολεύοντας απότομα το έργο της ομάδας του -βασικού- Οδυσσέα Βλαχοδήμου.

Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο ζόρικα όταν οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Κασιάνο στο 65'.

Παρ' όλα αυτά, οι «αετοί» έφεραν το ματς στα ίσα δέκα λεπτά αργότερα με τον Ενρίκε Αραούχο και είχαν ευκαιρίες για την ανατροπή στο τέλος, δίχως όμως να τα καταφέρουν.

Έτσι, έμειναν στο -3 από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας, έχοντας ένα ματς περισσότερο.