Πορτογαλία

Θριάμβευσε στο μεγάλο πορτογαλικό ντέρμπι με χρυσό σκόρερ Ντι Μαρία η Μπενφίκα!

Με τον Άνχελ Ντι Μαρία να σκοράρει το νικητήριο γκολ κόντρα στην Πόρτο που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 19ο λεπτό, η Μπενφίκα πήρε τη νίκη με 1-0 στο μεγάλο πορτογαλικό ντέρμπι!

Πήρε το πορτογαλικό ντέρμπι με χρυσό σκόρερ Ντι Μαρία η Μπενφίκα!

Οι «αετοί» της Λισαβόνας επικράτησαν 1-0 της Πόρτο στο κατάμεστο «Ντα Λουζ» και ξεπέρασαν τους μεγάλους αντιπάλους τους, ανεβαίνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας, στο +2 από τους «δράκους» και την Σπόρτινγκ!

Με παίκτη λιγότερο από το 19ο λεπτό της αναμέτρησης αναγκάστηκαν να παίξουν οι φιλοξενούμενοι, με τον Καρντόσο να βλέπει την απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Νέρες.

Η Μπενφίκα εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και ήταν ανώτερη, πετυχαίνοντας το γκολ που έκρινε το νικητή στο 68', όταν η μπάλα έφτασε στον Ντι Μαρία και εκείνος σούταρε, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα.