Ιταλία

Ματσάρα και ισοπαλία στο «Νταλ’ Άρα»

Σε ένα συγκλονιστικό δεύτερο ημίχρονο, Μπολόνια και Τζένοα έμειναν στο 2-2 στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται με δύο πέναλτι στο τελευταίο πεντάλεπτο.

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό δεύτερο ημίχρονο, που αποτέλεσε κι όλη την ιστορία του αγώνα, Μπολόνια και Τζένοα έμειναν στο 2-2 στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα», σε ένα αποτέλεσμα που μάλλον αφήνει δυσαρεστημένους τους γηπεδούχους.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε στο 49’ ο Χίκι, αλλά η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση καθώς στο 55’ ο Ντέστρο από την ασίστ του Κρισίτο διαμόρφωσε το 1-1, δίνοντας έναν τρελό ρυθμό στο ματς, καθώς και οι δύο ομάδες διεκδίκησαν τη νίκη.

Στο 85’ ο Αρναούτοβιτς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με εκτέλεση πέναλτι, ωστόσο με τον ίδιο τρόπο ο Κρισίτο τέσσερα λεπτά αργότερα έγραψε το τελικό –όπως αποδείχθηκε- σκορ του αγώνα.

Παρ’ όλα αυτά οι συγκινήσεις δεν σταμάτησαν εκεί, αφού στην τελευταία φάση του αγώνα, η Μπολόνια έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία με την πρώτη κεφαλιά του Όλσεν να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή ο Σοριάνο νικήθηκε από τον Σιρίγου.