Μουντιάλ 2022

Η Αλγερία ζητάει επανάληψη του μπαράζ με το Καμερούν

Η Αλγερία θεωρεί πως υπήρχαν πολλές διαιτητικές αποφάσεις εναντίον της στη ρεβάνς με το Καμερούν και ζητάει από την FIFA να επαναληφθεί το παιχνίδι.

Επανάληψη του δεύτερου αγώνα μπαράζ με το Καμερούν ζητάει η Αλγερία από τη FIFA σε ένα ματς που δέχτηκε γκολ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων της παράτασης, ηττήθηκε με 2-1 και αποκλείστηκε από το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ο λόγος που ζητάει επανάληψη η Αλγερία είναι πως υπήρχαν πολλές διαιτητικές αποφάσεις εναντίον της στη ρεβάνς, με το Καμερούν να ευνοείται από αυτές και να φτάνει να πάρει το εισιτήριο για το Κατάρ.

Βέβαια, το αίτημα της Αλγερίας έχει ελάχιστες πιθανότητες για να… περάσει καθώς αν γίνει αποδεκτό τότε θα δημιουργηθεί δεδικασμένο που θα μπορούν να εκμεταλλευτούν αρκετές ομάδες και ομοσπονδίες.