Μουντιάλ 2022

Απίστευτο: Ο Βέγκχορστ είχε βάλει ίδιο γκολ με το buzzer-beater πριν δύο χρόνια

Ο Βάουτ Βέγκχορστ είχε σκοράρει και προ διετίας με τον ίδιο τρόπο που ισοφάρισε σε 2-2 για την Ολλανδία απέναντι στην Αργεντινή.

H Ολλανδία με γκολ του Βάουτ Βέγκχορστ στο ενδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε στην παράταση τον προημιτελικό του Μουντιάλ απέναντι στην Αργεντινή, για να ηττηθεί τελικά στα πέναλτι.

Η κομπίνα των «οράνιε» αιφνιδίασε πλήρως την άμυνα της Αργεντινής, αλλά δεν ήταν... πρωτοφανής για τον σκόρερ. Ο δίμετρος σέντερ φορ της Ολλανδίας είχε πετύχει ένα ίδιο ακριβώς γκολ προ δύο ετών σε έναν αγώνα της Βόλφσμπουργκ απέναντι στην Αρμίνια Μπίλεφελντ στη Γερμανία.