Ισπανία

Πάτησε τη Μαγιόρκα η Λεβάντε

Εκμεταλλευόμενη τα δύο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο, η Λεβάντε επικράτησε 2-1 της Μαγιόρκα, στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής.

Επιστροφή στις νίκες για τη Λεβάντε.

Η ομάδα του Πάκο Λόπεθ επικράτησε 2-1 της Μαγιόρκα στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Primera Division.

Έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο που οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, ο Μάρτι στο 52’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σχετικά άμεσα, όταν ο Ροντρίγκεθ στο 65’ έκανε το 1-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ροσίνα στο 73’, υποχρεώνοντας τη Μαγιόρκα στην 6η τους ήττα σε ισάριθμα εκτός έδρας ματς.