Ιταλία

Πέρασε… αέρα από το Σαλέρνο η Λάτσιο!

Η Λάτσιο δεν συνάντησε δυσκολίες στην έδρα της Σαλερνιτάνα, επικράτησε 3-0 και ανέβηκε έστω και προσωρινά μόνη της στην έκτη θέση.

Έκανε… φύλλο και φτερό τη Σαλερνιτάνα η Λάτσιο! Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι είχε εύκολο απόγευμα στο Σαλέρνο, επικρατώντας με το εμφατικό 3-0 και ανέβηκε, έστω και προσωρινά, μόνη της στην έκτη θέση.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Τσίρο Ιμόμπιλε άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, για να ξαναχτυπήσει στο 10' για το 2-0. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου δεν είχαμε άλλα τέρματα, με τη Λάτσιο να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Ο Λατσάρι στο 66' πέτυχε το 3-0, τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι αφού το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, με την ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι να σκαρφαλώνει στην 6η θέση, ενώ η Σαλερνιτάνα να παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 11 βαθμούς.