Ιταλία

Τα έφερε όλα... τούμπα η Σαμπντόρια!

Η Σαμπντόρια δεν «μάσησε» από το προβάδισμα της Ουντινέζε, επικράτησε με 2-1 και ξέφυγε για τα καλά από τα χαμηλά στρώματα.

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Σαμπντόρια!

Η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι επικράτησε 2-1 με ανατροπή της Ουντινέζε και ξέφυγε για τα καλά από τα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, εκεί όπου παραμένουν οι φιλοξενούμενοι.

Ο Ροντρίγκο Ντε Πάουλ στο 55ο λεπτό... πάγωσε τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν μάσησαν και βρήκαν τις απαντήσεις. Αρχικά, στο 61' με πέναλτι του Καντρέβα και στο 81ο λεπτό με τον Τορεγκρόσα, ο οποίος στο ντεμπούτο του σκόραρε με τη φανέλα της Σαμπντόρια και της χάρισε σπουδαίο τρίποντο.