Βέλγιο

Σοκ στο 94' και νέα γκέλα για την Άντερλεχτ

Η Άντερλεχτ προηγήθηκε δις στην έδρα της Σεντ Τρούιντεν, όμως δεν μπόρεσε να αποφύγει την γκέλα δεχόμενη την ισοφάριση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ούτε τώρα η Άντερλεχτ! Η ομάδα του Βινσέντ Κομπανί έχασε για ακόμα μία φορά φέτος παιχνίδι μέσα από τα χέρια της, μένοντας στο εκτός έδρας 2-2 με τη Σεντ Τρούιντεν στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 48ο λεπτό με πέναλτι του Ραφαέλοφ, με την ομάδα του Μπερντ Χόλερμπαχ να ισοφαρίζει στο 56'. Στο 78', η Άντερλεχτ κέρδισε νέο πέναλτι, με τον Γκόμεζ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα, με τον Λέιστνερ να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, αναγκάζοντας την Άντερλεχτ στην τέταρτη διαδοχική ισοπαλία της μένοντας έτσι στην έβδομη θέση και στο -5 από την κορυφή.