Βέλγιο

Σεφτέ στις νίκες η Ζούλτε Βάρεγκεμ!

Την πρώτη της νίκη στην διαδικασία των πλέι οφς πήρε η Ζούλτε Βάρεγκεμ απέναντι στην Οστάνδη με 3-1.

Χωρίς άγχος αφού έχει ήδη εξασφαλίσει την παρουσία της στους ομίλους του Γιορόπα Λιγκ μέσω της κατάκτησης του Κυπέλου, η Ζούλτε Βάρεγκεμ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Οστάνδης με 3-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση σκοράροντας από… τα αποδυτήρια, καθώς στο 4ο λεπτό ο Ονούρ έγραψε το 1-0. Η Οστάνδη από την πλευρά της αντέδρασε και στο 17’ ο Μάρουσιτς έφερε το ματς στην ισοπαλία. Η ανωτερότητα της Ζούλτε Βάρεγκεμ όμως φάνηκε και στα τελευταία έξι λεπτά του ημιχρόνου με γκολ των Χαμάλεϊνεν και του Μ-μπαγιέ στο 39’ και το 44’ αντίστοιχα το ματς έγινε 3-1 όπου έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Έτσι η Οστάνδη έμεινε στην 4η θέση και αύριο η Γάνδη θα έχει την ευκαιρία να απομακρυνθεί ακόμα περισσότερο στην αναμέτρησή της με τη Σαρλερουά.

Ζούλτε Βάρεγκεμ – Οστάνδη 3-1
(Ονούρ 4’, Χαμάλεϊνεν 39’, Μ-μπαγιέ 44’ – Μάρουσιτς 17’)