Ιταλία

Σφίγγει ο κλοιός για την Πάρμα

Ισόπαλο έληξε το ματς της Σπέτσια με την Πάρμα (2-2), στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Serie A.

«Φλερτάρει» έντονα με τον υποβιβασμό η Πάρμα. Παρόλο που προηγήθηκε με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να κρατήσει δυνάμεις και ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Σπέτσια, για την 24η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Στο 17’ ο Γιάν Καραμό άνοιξε το σκορ για την Πάρμα, με τον Ερνάνι στο 25ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα και να δίνει προβάδισμα στους φιλοξενούμενος για το πρώτο μέρος. O Χιασί στο 52’ μείωσε για την Σπέτσια, κάνοντας το 1-2. Ο σκόρερ των γηπεδούχων όμως ξαναχτύπησε στο 72’ και έφερε το ματς στα ίσα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Η ομάδα του Ρομπέρτο Ντ' Αβέρσα βρίσκεται στην προτελευταία θέση, κινδυνεύοντας με υποβιβασμό αν συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό, ενώ η Σπέτσια μπορεί να νιώθει πιο ασφαλής ούσα στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Serie A.