Ιταλία

Ανατροπή και… νίκη η Σπέτσια του Νικολάου

Η Σαλερνιτάνα προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με… αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη και τον Νικολάου βασικό η Σπέτσια το γύρισε σε 2-1.

Την πρώτη της νίκη μετά από τρεις διαδοχικές ήττες στην Serie A πέτυχε σήμερα (15/10) η Σπέτσια, που επικράτησε της Σαλερνιτάνα με 2-1, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Σίμι να πετυχαίνει το παρθενικό του γκολ με την φανέλα τους, μετά από ασίστ του Όμπι.

Ωστόσο, στην επανάληψη, η ομάδα του «δικού μας» Δημήτρη Νικολάου, που ξεκίνησε βασικός και έβγαλε όλο το 90λεπτο, ανέβασε στροφές.

Έφτασε στην ισοφάριση αρχικά, με τον Στρέλετς να κάνει το 1-1 από νωρίς, στο 51ο λεπτό, ενώ έκανε και την ανατροπή, όταν στο 76’ ο Κοβαλένκο -που είχε εμπλοκή και στο πρώτο τέρμα της Σπέτσια- με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-1!