Πορτογαλία

Έριξε εξάρα η Σπόρτινγκ Λισαβόνας

Ακόμα σκοράρει η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, η οποία σάρωσε στο «Ζοσέ Αλβαλάδε» 6-0 τη Φαρένσε της δεύτερης κατηγορίας για την πρώτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του πορτογαλικού Λιγκ Καπ.

Μια εντυπωσιακή Σπόρτινγκ Λισαβόνας σάρωσε 6-0 τη Φαρένσε της δεύτερης κατηγορίας στο «Ζοσέ Αλβαλάδε» για την πρεμιέρα του δεύτερου ομίλου του πορτογαλικού Λιγκ Καπ και έδειξε με το «καλημέρα» πως η τρίτη τη τάξει εγχώρια διοργάνωση θα αποτελέσει στόχο των «λιονταριών» τη φετινή σεζόν.

Οι «δράκοι» παρέταξαν μια μικτή ομάδα βασικών και αναπληρωματικών παικτών και βρέθηκαν να προηγούνται 3-0 στο ημίχρονο με τα τέρματα των Παουλίνιο στο 20’ και 22’ και Εντουαρντς στο 39’. Στην επανάληψη, ήρθαν να προστεθούν τα γκολ των Πέδρο Γκονσάλβες στο 48΄, Αρτούρ στο 75’ και Ματέους Φερνάντες με πέναλτι στο 84’.