Βέλγιο

«Σοκ» στις καθυστερήσεις για τη Σταντάρ, ανατροπή στο 90' για την Οστάνδη

Δεχόμενη δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Σταντάρ Λιέγης έμεινε στο 2-2 με τη Λέουβεν. Νίκη (2-1) στο 90' για την Οστάνδη επί της Σερκλ Μπριζ.

Ούτε τώρα η Σταντάρ Λιέγης! Τι κι αν κρατούσε στα χέρια της την πρώτη της νίκη, ύστερα από τρεις σερί ήττες στο βέλγικο πρωτάθλημα... Δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις υποδεχόμενη τη Λέουβεν για την 11η αγωνιστική, μένοντας τελικά στο 2-2.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους γηπεδούχους (39' Ταπσόμπα και 51' Νταγκούς), με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν δις στον έξτα χρόνο (90'+6' Μερσιέ, 90'+10' Καμπά).

Στα τελευταία λεπτά κρίθηκε και η αναμέτρηση της Οστάνδης, η οποία με γκολ στο 90' επικράτησε 2-1 εντός έδρας επί της Σερκλ. Η ομάδα της Μπριζ άνοιξε το σκορ στο 66' με τον Σόμερς, με τον Γκέιγ να ισοφαρίζει στο 75'.