Βέλγιο

Πλησίασε την οκτάδα η Σταντάρ

Με «ξέσπασμα» στο δεύτερο ημίχρονο, η Σταντάρ νίκησε 3-1 την Μπέβερεν στη Λιέγη για την 30ή αγωνιστική της Jupiler League και βρέθηκε στο -1 από την προνομιούχο οκτάδα.

Η Σταντάρ νίκησε 3-1 την Μπέβερεν στη Λιέγη για την 30ή αγωνιστική της Jupiler League και βρέθηκε στο -1 από την προνομιούχο οκτάδα που οδηγεί στα μπαράζ για την έξοδο στο επόμενο Europa League και την Κορτράικ, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στο +1 από τις δύο τελευταίες θέσεις.

Η Σταντάρ ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ με τον Αμαλιά στο 31’. Στην επανάληψη, «φόρτσαρε» και έφτασε στο 3-0 με τα τέρματα των Αμαλιά στο 66’ και Μποναντί στο 74’, πριν μειώσει στο 88’ ο Βάιτενς.