Γαλλία

Εντυπωσιακό πέρασμα της Παρί από το Στρασβούργο!

Η Παρί Σεν Ζερμέν είχε εύκολο βράδυ, φεύγοντας με το εντυπωσιακό 4-1 από την έδρα της Στρασβούργο.

Την άμεση επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο πέτυχε η Παρί Σεν Ζερμέν, φεύγοντας με το εμφατικό 4-1 από την έδρα της Στρασβούργο, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Εκείνοι που απείλησαν πρώτοι ήταν οι γηπεδούχοι με το σουτ του Τόμασον να τραντάζει το δοκάρι των Παριζιάνων στο 9'. Ωστόσο, λίγο αργότερα, η ομάδα του Μαουρίσιο Ποτσετίνο άνοιξε το σκορ με όμορφο τελείωμα του Εμπαπέ στο 16'. Εννέα λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Σαράμπια να στείλει την μπάλα στην εστία με συρτό σουτ, μετά από ωραία σέντρα.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι Παριζιάνοι έκαναν τρία τα τέρματά τους, μετά από ωραία συνεργασία των Εμπαπέ-Κεάν, και το τελείωμα του Ιταλού φορ. Το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν προσωρινά με τον Σαχί (63'), με το κερασάκι στην... τούρτα να βάζει ο Παρέδες στο 79'.

Αποτέλεσμα με το οποίο η Παρί μείωσε τη διαφορά στους τριεις πόντους από τη Λιλ και παρέμεινε στην κούρσα του πρωταθλήματος.