ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: «Παρθενική» νίκη στο τελευταίο φιλικό

Την πρώτη νίκη του σε φιλικό ματς από την αρχή της προετοιμασίας του πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου επικράτησε 2-0 της Δόξας Κρανούλας εντός έδρας, στο τελευταίο της τεστ πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0), ωστόσο η φανερή διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων φάνηκε στο δεύτερο μέρος. Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» άνοιξε το σκορ στο 56’ με τέρμα του Σιαλμά, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 62’ ο Κοντογουλίδης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Ζαφειρόπουλος, Ντασίος, Σκαρντοβέλι, Μαϊστόροβιτς, Κώτσιος, Βαγγελής, Μπαλάφας, Δενδρινός, Μπακαγιόκο, Ντιμπαλά, Σαϊτιώτης.
Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Σικαλιάς, Στάθης, Κανακούδης, Κούσας, Μιχαήλ, Τζάνης, Ανδράλας, Γεωργιάδης (82' Ντε Βισέντι), Κοντογουλίδης, Σιαλμάς, Μαργαρίτης (82' Παππάς).

«Μέχρι το Σάββατο θα έχω κατασταλάξει…»

Ακόμα «ψάχνεται» ο Γιώργος Παράσχος γύρω από το ποια πρέπει να είναι η βασική 11αδα. Αυτό φάνηκε και από τις δηλώσεις του μετά το ματς. «Πολλά παιδιά έδειξαν ότι είναι έτοιμα για τη βασική ενδεκάδα, αλλά η καλή απόδοση μερικών ποδοσφαιριστών που έπαιξαν στο δεύτερο ημίχρονο με βάζει σε σκέψεις. Μέχρι το Σάββατο και το ματς με την Ξάνθη, θα έχω κατασταλάξει στο αρχικό σχήμα», τόνισε ο τεχνικός του ΠΑΣ.

Επιμέλεια: Χρήστος Κυριαζής