Τρελό πρώτο ημίχρονο στην «OPAP Arena»: Γκολάρες Αραούχο, Λιβάι και το πέναλτι του Πέδρο

Χορταστικό πρώτο μέρος στην «OPAP Arena», με την ΑΕΚ να προηγείται με ωραία γκολ των Αραούχο, Λιβάι Γκαρσία και τον Παναιτωλικό να μειώνει με πέναλτι του Ζοάο Πέδρο.

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε ΑΕΚ και Παναιτωλικό στην «OPAP Arena».

Η Ένωση προηγήθηκε στο 13’ με φοβερό βολέ του Αραούχο, ενώ στο 35ο λεπτό ο Λιβάι Γκαρσία πήρε… παραμάζωμα δύο αντιπάλους του στον αέρα για το 2-0.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Παναιτωλικός μείωσε και έμεινε «ζωντανός» στο ματς, αφού ο Χουχούμης έκανε τη σέντρα που σταμάτησε στο χέρι του Ρότα, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα απ’ όπου ο Ζοάο Πέδρο με ψύχραιμη εκτέλεση έγραψε το 2-1.