Σόκαρε την ΑΕΚ με δύο γκολ σε τρία λεπτά ο ΠΑΟΚ! (video)

Τρομερή εκκίνηση πραγματοποίησαν στο δεύτερο ημίχρονο του ΑΕΚ-ΠΑΟΚ οι φιλοξενούμενοι, που πέτυχαν δύο γκολ σε διάστημα 3' (ο Κρμέντσικ στο 47' και ο Σβαμπ στο 51' με πέναλτι που κέρδισε ο πρώτος).

«Φουριόζος» μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟΚ, ο οποίος -με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κρμέντσικ- πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων (0-2) επί της ΑΕΚ σε διάστημα τριών λεπτών.

Την αρχή έκανε στο 47' ο Τσέχος φορ, ο οποίος αξιοποίησε το πάρε-βάλε του Ουάρντα ανοίγοντας το σκορ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι. Εν συνεχεία, ο Κρμέντσικ κέρδισε πέναλτι σε επιπόλαιο τράβηγμα του Λόπες εντός της περιοχής. Με τον Σβαμπ να αναλαμβάνει την εκτέλεση κάνοντας το 0-2 στο 51'.