Αγκιμπού Καμαρά: «Όταν είδα την μπάλα μπροστά μου, σκέφτηκα να σουτάρω... και πέτυχε»

Το γκολ που πέτυχε και τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Ιωνικού σχολίασε ο Αγκιμπού Καμαρά.

Ο Αγκιμπού Καμαρά ήταν αυτός που άνοιξε τον δρόμο για το 3-0 του Ολυμπιακού επί του Ιωνικού με τρομερό μακρινό σουτ, με τον Αφρικανό μέσο να μιλά μετά την αναμέτρηση για το τέρμα του, το αποτέλεσμα και την αλλαγή της εικόνας της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά:

«Όταν είδα τη μπάλα μπροστά μου και το τέρμα, σκέφτηκα να σουτάρω και πέτυχε.

Φυσικά και είναι σημαντική αυτή η νίκη, έχουμε πάντα στόχο να νικάμε. Έχουμε την υποχρέωση σε αυτόν τον μεγάλο σύλλογο που βρισκόμαστε να νικάμε όλα τα παιχνίδια.

Η αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε χάρη στον προπονητή. Μας μίλησε, άλλαξε το σύστημα και βρέθηκα ακόμα πιο μπροστά. Στη συνέχεια άλλαξε το σύστημα ξανά και βρέθηκα στο κέντρο».