Κετσετζόγλου: «Είχε ρέντα στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ - Καθοριστικός ο Τσούμπερ»

Ακούστε πως σχολίασε ο Κώστας Κετσετζόγλου τη νίκη της ΑΕΚ στην Τρίπολη με σκορ 3-0 κόντρα στον Αστέρα.

Η ΑΕΚ πέρασε από την Τρίπολη επικρατώντας 3-0 του Αστέρα για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Σχολιάζοντας το ματς στον αέρα του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Κώστας Κετσετζόγλου τόνισε ότι η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα είχε... ρέντα στο πρώτο ημίχρονο καθώς βάσει της εικόνας του ματς, αυτός που άξιζε να προηγηθεί ήταν ο Αστέρας: «Δεν έκανε καλή αρχή στο ματς η ΑΕΚ παρουσίασε ένα πρόσωπο που τον τελευταίο ενάμιση χρόνο δεν έχουμε συνηθίσει. Ο Αστέρας ήταν καλύτερος και άξιζε να προηγηθεί. Η ΑΕΚ σε ένα ημίχρονο που δεν ήταν καλύτερη βρέθηκε να κερδίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μπήκε ο Πινέδα και άλλαξε τη ροή. Ήρθε μετά και η κόκκινη κάρτα και το παιχνίδι ουσιαστικά τελείωσε. Έβαλε δυο γκολ η ΑΕΚ και έκανε και διαχείριση δυνάμεων. Ο Τσούμπερ ήταν καθοριστικός με την ασίστ και το γκολ και τώρα το ενδιαφέρον πάει στη Μασσαλία»