Βόκολος: «Η Λαμία έχει περάσει πλέον σε ένα άλλο επίπεδο - Να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί στα playoffs»

Οι δηλώσεις του Λεωνίδα Βόκολου μετά την εντός έδρας ήττα της Λαμίας από τον ΠΑΟΚ στο «Αθανάσιος Διάκος».

Άντεξε για 70 λεπτά κόντρα στον ΠΑΟΚ, ωστόσο, στο φινάλε, η Λαμία λύγισε από την ανωτερότητα του αντιπάλου, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-0 για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Λεωνίδας Βόκολος, αναφέρθηκε στις λεπτομέρειες που έκριναν το αποψινό ματς, ενώ τόνισε πως η Λαμία πλέον έχει περάσει σε άλλο επίπεδο με τη συμμετοχή της στα playoffs, εκεί όπου θέλει να είναι ανταγωνιστικό το σύνολό του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Λεωνίδα Βόκολου:

«Όλα τα παιχνίδια από εδώ και πέρα ξέρουμε ότι θα είναι απαιτητικά και σε αυτό το επίπεδο. Τα παιδιά έκαναν μεγάλη προσπάθεια, γνωρίζαμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε. Για μεγάλο χρονικό διάστημα κλείσαμε τους χώρους στον ΠΑΟΚ, όμως στις λεπτομέρειες δεν πήραμε κάτι θετικό από το παιχνίδι. Αυτές οι ομάδες εκμεταλλεύονται και το παραμικρό λάθος.

Έχουμε περάσει πλέον σε ένα άλλο επίπεδο και το πιστεύω αυτό. Θεωρώ πως πρέπει να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι για να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί στα επόμενα παιχνίδια».