Ο ΟΦΗ καθαρίζει τον ΠΑΣ από το πρώτο ημίχρονο με τέρματα των Ριέρα και Μπακού

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο ΟΦΗ πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης επί του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Γεντί Κουλέ».

Σημαντικό προβάδισμα νίκης πήρε ο ΟΦΗ επί του ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο ημίχρονο, στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τον Ριέρα να πλασάρει προ κενής εστίας μετά από αναμπουμπούλα στην αντίπαλη άμυνα, με τον Μπακού σε τετ-α-τετ να κάνει το 2-0 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από υπέροχη κάθετη πάσα του Τοράλ.

Να θυμίσουμε πως στο 26ο λεπτό, οι Γιαννιώτες έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της απευθείας αποβολής του Εραμούσμπε, η οποία και έφερε την οργισμένη αντίδραση από την ΠΑΕ.