«Βράζουν» στον ΠΑΣ Γιάννινα με Πουλικίδη: «Κοκκίνησε» και η ντροπή με το χειρουργείο»

Την οργισμένη αντίδραση του ΠΑΣ Γιάννινα προκάλεσε η αποβολή του Εραμούσπε στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης με τον ΟΦΗ, με την Ηπειρωτική ΠΑΕ να εκδίδει ανακοίνωση κατά του διαιτητή Πουλικίδη.

«Πυρ και μανία» στον ΠΑΣ Γιάννινα με τον διαιτητή της αναμέτρησης με τον ΟΦΗ, Κωνσταντίνο Πουλικίδη!

Η Ηπειρωτική ΠΑΕ εξέδωσε ανακοίνωση κατά του Έλληνα ρέφερι, για την τραβηγμένη κόκκινη κάρτα που έδειξε στον Εραμούσπε στο 26ο λεπτό και η οποία καταδίκασε την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου που βρέθηκε από το ημίχρονο πίσω στο σκορ με 2-0.

Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:

«"Κοκκίνησε" και η ντροπή με το χειρουργείο του Κωνσταντίνου Πουλικίδη και των συνεργατών του. Με την βοήθεια του Αθανάσιου Τζήλου αποφάσισε να αφήσει με το έτσι θέλω τον ΠΑΣ Γιάννινα με παίκτη λιγότερο σε ένα ματς στο οποίο κρινόταν μια κατηγορία. Φαίνεται πως το ποδόσφαιρο παίζεται με τους δικούς τους κανόνες.».