Γκολ στα 45'', δύο δοκάρια και… 3-0: Το τέλειο πρώτο ημίχρονο του Παναθηναϊκού με Πανσερραϊκό!

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Πανσερραϊκό, ξεκινώντας από το… 45ο δευτερόλεπτο!

Το τέλειο ημίχρονο έκανε ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Πανσερραϊκό, έχοντας καθαρίσει, ουσιαστικά, τη νίκη! Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 45ο δευτερόλεπτο με τον Σπόραρ, πέτυχαν το 2-0 με το αυτογκόλ του Χοβάν και έβαλαν και κερασάκι στην τούρτα πάλι με τον Σλοβένο επιθετικό, που ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Πέρα από αυτά, οι «πράσινοι» είδαν τους Σερραίους να μένουν με 10 λόγω της αποβολής του Ουεντραόγκο, αλλά και τον Βέρμπιτς να σημαδεύει δύο φορές το δοκάρι στο πρώτο και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων!