Ισοφάρισε η ΑΕΚ με πέναλτι του Άμραμπατ!

Ο Νορντιν Άμραμπατ ισοφάρισε για την ΑΕΚ στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Σέρχιο Αραούχο!

Η ΑΕΚ έφτασε στην ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό για τα playoffs του πρωταθλήματος, καθώς, μετά από μια εντυπωσιακή πάσα του Νόρντιν Άμραμπατ, ο Σέρχιο Αραούχο τσίμπησε την μπάλα και στη συνέχεια ανατράπηκε από τον Σωκράτη Διούδη, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δίνει πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Άμραμπατ, που έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Έλληνα γκολκίπερ, για να κάνει το 1-1.