Ισπανία

Από τεσσάρα σε τριάρα η Μπαρτσελόνα

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, η Μπαρτσελόνα νίκησε τη Θέλτα 3-0 στο Βίγκο για την τέταρτη αγωνιστική της Primera Division.

Η Μπσρτσελόνα νίκησε άνετα 3-0 τη Θέλτα στο «Μπαλαΐδος» στο ματς που ολοκλήρωσε την τέταρτη αγωνιστική της Primera Division και έκανε το «2 στα 2» στο φετινό πρωτάθλημα, αφού δεν αγωνίστηκε στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Έτσι, οι «μπλαουγκράνα» βρέθηκαν στο -1 από την τετράδα της κορυφής και περιμένουν τα υπόλοιπα παιχνίδια τους, δείχνοντας πως με την έλευση του Ρόναλντ Κούμαν έχουν αποκτήσει άλλον «αέρα».

Από την πλευρά τους, οι «βιγκίστας» βρέθηκαν στη μέση της βαθμολογίας.

Οι Καταλανοί κατάφεραν να προηγηθούν με τον Φατί στο 11’, όμως η αποβολή του Λανγκλέ στο 42’ τους ανάγκασε να οπισθοχωρήσουν στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Στη συνέχεια, οι παίκτες του Ολλανδού τεχνικού βρήκαν πολλά κενά στην άμυνα των Γαλιθιάνων και το αυτογκόλ του Ολάτσα στο 52’ τους έδωσε το σαφές προβάδισμα για να έρθει στις καθυστερήσεις το γκολ του Σέρχι Ρομπέρτο να «βάλει το κερασάκι στην τούρτα».