Ιταλία

Πάτησε τη Λέτσε και βλέπει εξάδα η Τορίνο

Η Τορίνο επικράτησε με 2-0 της Λέτσε και βρίσκεται στο -2 από την εξάδα του ιταλικού πρωταθλήματος.

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα η Τορίνο και βρίσκεται στο -2 από την εξάδα! Η «γκρανάτα» επικράτησε με 2-0 της Λέτσε, η οποία έπαιζε με 10 παίκτες από το 70’ και μετά και έφτασε τους 36 βαθμούς. Επέκτεινε το αήττητο σερί της στα έξι παιχνίδια, ενώ μετράει μόλις 3 ήττες στις 15 τελευταίες αναμετρήσεις στη Serie A.

Στα του ματς, χωρίς τέρματα κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με το παιχνίδι να είναι αρκετά ισορροπημένο. Ωστόσο, μέχρι το τέλος του πρώτους μέρους δεν άλλαξε κάτι και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες (0-0).

Διαφορετικά μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο η Τορίνο και είχε περισσότερο τον έλεγχο του αγώνα. Στο 50ο λεπτό ο Μπελανόβα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με το έργο της Λέτσε να γίνεται δυσκολότερο αφού στο 70’ ο Πόνγκρατσιτς αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες.

Η Τορίνο είχε πάρει φόρα και ο Ζαπάτα στο 81ο λεπτό έγραψε το 2-0, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Κάπως έτσι η ομάδα του Ιβάν Γιούριτς ανέβηκε στην 9η θέση με 35 βαθμούς, ενώ η Λέτσε παρέμεινε στην 13η με 24.