Γ' Εθνική

Άρης με… εντολή Σαμαρά!

Το κυνήγι της πρώτης θέσης συνεχίζεται για τον Άρη. Με «χρυσό» γκολ του Δημήτρη Σαμαρά στο φινάλε οι «κίτρινοι» πέρασαν από την έδρα του Απόλλωνα Αρναίας και διατηρήθηκαν στο -4 από την κορυφή.

Στο σημείο που έφτασε το πρωτάθλημα, στον Άρη αρκεί και απλά το αποτέλεσμα. Έτσι, παρά το φτωχό 1-0 στην Αρναία οι «κίτρινοι» κατάφεραν να διατηρήσουν στους 4 βαθμούς την απόστασή τους από τον πρωτοπόρο του πρώτου ομίλου της Γ΄Εθνικής, Πανσερραϊκό.

Το «χρυσό» τέρμα της ομάδας του Καλαϊτζίδη πέτυχε ο Δημήτρης Σαμαράς. Μετά από γέμισμα στην περιοχή και άστοχη έξοδο του Καραμελίδη, ο μέσος των φιλοξενούμενων πέτυχε το πολυπόθητο γκολ με κοντινή προβολή στο 84ο λεπτό, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ.

Μεγάλη ένταση στο φινάλε του ματς, όταν διαπληκτίστηκαν οι Σαλέπης και Καλαϊτζίδης. Ο διαιτητής διέκοψε για μερικά λεπτά το ματς, ώστε να ηρεμήσουν τα πνεύματα με αποτέλεσμα το τελευταίο σφύριγμα να έρθει με μικρή καθυστέρηση.