Ιταλία

Χορταστικό 3-3 σε απίθανο ματς στη Γένοβα

Τζένοα και Βερόνα έμειναν στο... χορταστικό 3-3, με τα τέσσερα γκολ να σημειώνονται στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα και ενώ οι Γενοβέζοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους 0-2!

Θα μας τρελάνουν οι Ιταλοί! Λίγες ώρες μετά το απίθανο ματς γεμάτο συγκινήσεις και ανατροπές στο «Τζουζέπε Μεάτσα» ανάμεσα σε Ίντερ και Αταλάντα (2-2), ακολούθησε ακόμα πιο... τρελό παιχνίδι!

Τζένοα και Βερόνα έμειναν στο χορταστικό 3-3, αναμέτρηση που θέτει από τώρα υποψηφιότητα ως ένα από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια της φετινής σεζόν στη Serie A!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με τον Σιμεόνε, ενώ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου πήραν «αέρα» δύο τερμάτων με πέναλτι του Μπάρακ.

Και ενώ περνούσε η ώρα και όλα έδειχνα «διπλό», οι Γενοβέζοι στο 77' και με τρία γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά έφεραν τούμπα το ματς σε μια επική ανατροπή χάρη στα τέρματα των Κρισίτο (77' πεν.) και Ντέστρο (80', 85'). Μάλιστα ο τελευταίος σκόραρε ενώ κρατούσε στο χέρι του ένα... μπουκάλι νερό!

Η Βερόνα παρά το σοκ δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και με κοντινή κεφαλιά του Κάλινιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό σκορ.