Τένις

Η Παπαμιχαήλ έχασε από την Βέκιτς και η Κροατία έκανε το 1-0

Σε έναν αγώνα που κράτησε 65 λεπτά, η Δέσποινα Παπαμιχαήλ ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-2, 6-0) από την ανώτερη Ντόνα Βέκιτς, με την Κροατία να κάνει το 1-0 έναντι της Ελλάδας στο πλαίσιο του United Cup.

Μεγάλη ήταν η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ της Δέσποινας Παπαμιχαήλ και της Ντόνα Βέκιτς, όπως αυτή αποτυπώθηκε στο πρώτο ματς μεταξύ της Ελλάδας και της Κροατίας στο πλαίσιο του United Cup.

Συγκεκριμένα, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-2, 6-0) σε 65 λεπτά από την Κροάτισσα αντίπαλό της, δίνοντας το προβάδισμα στη χώρα της στο διεθνές τουρνουά που διεξάγεται αυτή την περίοδο στην Αυστραλία (Μπρίσμπεϊν, Περθ, Σίδνεϊ).

United Cup: Η Παπαμιχαήλ έχασε από την Βέκιτς

Ωστόσο, δεν χάθηκαν οι ελπίδες της ελληνικής ομάδας, αφού ακολούθησε το παιχνίδι του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Μπόρνα Τσόριτς (Νο.26).