Τένις

Απίθανος Τσιτσιπάς, πήρε το πρώτο σετ κόντρα στον Τσόριτς με 6-0 και αδιανόητα στατιστικά!

Πραγματοποιώντας συγκλονιστική εμφάνιση, ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε το πρώτο σετ κόντρα στον Τσόριτς με 6-0 και αδιανόητα στατιστικά!

Το τέλειο παιχνίδι πραγματοποίησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο πρώτο σετ της αναμέτρησης με τον Μπόρνα Τσόριτς, στο δεύτερο tie της σειράς Ελλάδα-Κροατία για το United Cup!

Ο Έλληνας τενίστας ήταν συγκλονιστικός, επικρατώντας 6-0 του αντιπάλου του.

Είναι χαρακτηριστικό ότι σε 16 λεπτά είχε πάρει 5 γκέιμς, χάνοντας μόλις 3 πόντους, κατακτώντας, τελικά, το πρώτο σετ σε 26 λεπτά!

Απίστευτα πράγματα σήμερα από τον Στέφανο Τσιτσιπά, που δείχνει να βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση.

Να σημειώσουμε πως είναι επιτακτική η νίκη, καθώς, ουσιαστικά, με ήττα θα πρέπει να γίνει ένα θαύμα, για να κερδίσουμε τα άλλα τρία ματς. Ήδη το ένα το χάσαμε, με τη Δέσποινα Παπαμιχαήλ να ηττάται 2-0 σετ (6-2, 6-0) από την ανώτερη Ντόνα Βέκιτς.