Βόλεϊ

Έσπασε το «ρόδι» κόντρα στον Πήγασο Πολίχνης η Κηφισιά

Η Κηφισιά πήρε την πρώτη της νίκη στη Volley League, αφού επικράτησε με σκορ 3-0 του Πηγάσου Πολίχνης!

Έσπασε το «ρόδι» στο πρωτάθλημα η Κηφισιά!

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων νίκησε με 3-0 σετ τον Πήγασο Πολίχνης για την 8η αγωνιστική της Volley League, παίρνοντας το πρώτο της θετικό αποτέλεσμα στη σεζόν μετά από 8 αγωνιστικές, μάλιστα με «καθαρή» νίκη!

Η ομάδα του Κώστα Χριστοφιδέλη είχε ανταγωνισμό μόνο στο δεύτερο σετ, καθώς τα άλλα δύο κατέληξαν σε αυτή με περίσσια άνεση και χωρίς να απειληθεί καθόλου. Βοήθησε πολύ η ενίσχυση της Κηφισιάς, που παρατάχθηκε στο ματς με τους νεοαποκτηθέντες Στεφάν Οκοσάνοβιτς, Τζούνιορ Γκλάντστοουν και Λευτέρη Φωλιά.

Θυμίζουμε πως το άλλο ματς της ημέρας, μεταξύ του Φοίνικα Σύρου και του Μίλωνα, δεν διεξήχθη λόγω του απαγορευτικού στα πλοία, που δεν επέτρεψαν στους φιλοξενούμενους να ταξιδέψουν.

Τα σετ: 25-16, 25-21, 25-20