Βόλεϊ

Συνετρίβη στο Μιλάνο και ετοιμάζεται για πρόωρο «αντίο» στο CEV Cup o ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ δεν εμφανίστηκε ποτέ κόντρα στη Μίλάνο και μοιραία ηττήθηκε 3-0 σετ, σκορ το οποίο δεν του αφήνει περιθώρια αντίδρασης για τη ρεβάνς αλλά και για την πρόκριση στους «8» του CEV Cup.

Παραδόθηκε στις ορέξεις της Μιλάνο και ετοιμάζεται να πει πρόωρα το «αντίο» στο CEV Cup o ΠΑΟΚ! Ο «δικέφαλος του βορρά» γνώρισε την ήττα 3-0 σετ στην Pala Pirastu και πλέον αναζητά καθαρή νίκη αλλά και το «χρυσό» σετ σε μια εβδομάδα στο «Παλατάκι» ώστε να είναι αυτός που θα πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού.

Στο πρώτο σετ η ομάδα του Γιόσκο Μιλεκόνσκι πίεσε με όλες του τις δυνάμεις ως το 17-16, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επωφεληθούν και να πάρουν σημαντικό προβάδισμα με επί μέρους 4-1 για το (24-17) και εν συνεχεία για το σετ 25-21.

Στο δεύτερο ο ΠΑΟΚ έβγαλε αντίδραση με τον Τρούχτσεβ να τον κρατά ζωντανό, όμως ξανά τα λάθη από τους Θεσσαλονικείς έφεραν τη Μιλάνο στο +2 (15-12). Ο Δικέφαλος έψαχνε, αλλά δεν έβρισκε την αντίδραση. Είχε την ευκαιρία να πλησιάσει στον πόντο στο 21-19, αλλά ο Καζίνσκι πίεσε από τα σερβίς και οι γηπεδοούχοι έκαναν το 24-19 και με 25-21 έφτασαν στο 2-0 στα σετ.

Τα διαδοχικά λάθη του ΠΑΟΚ τον έφεραν στο 3ο σετ να χάνει με το μη αναστρέψιμο 18-8 το οποίο έγινε 20-10. Οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν με τον «δικέφαλο του βορρά» να μειώνει με σερί 6-0 σε 20-16 αλλά το ματς πήγε στους Ιταλούς με 25-19 για το 3-0.

Τα σετ: 25-21, 25-21, 25-19