Europa League Live

Παρακολουθήστε σε real time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη των αναμετρήσεων της δεύτερης αγωνιστικής του Europa League. (20:00) 7ος όμιλος: Ρόζενμποργκ–Ντνίπρο 0-1, Λάτσιο-Σεντ Ετιέν 3-2 8oς: Μπεσίκτας – Σπόρτινγκ 1-1, Λοκομοτίβ Μ.-Σκεντέρμπεου 2-0 9ος: Μπελενένσες-Φιορεντίνα 0-4, Βασιλεία–Λεχ 2-0 10ος: Καραμπάγκ-Άντερλεχτ 1-0, Μονακό-Τότεναμ 1-1 11ος:Σάλκε-Αστέρας Τρίπολης 4-0,Σπάρτα Πρ.-ΑΠΟΕΛ 2-012ος: Άουγκσμπουργκ-Παρτίζαν 1-3, Άλκμααρ-Μπιλμπάο 2-1

19:31
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την 2ηα αγωνιστική του Europa League.
19:34
Δώδεκα τα ματς των 20:00 και άλλα τόσα των 22:05. Στην πρώτη... δόση ο Αστέρας που παίζει με την Σάλκε στη Γερμανία, ενώ ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την Ντόρτμουντ το βράδυ.
19:34
(20:00) strong>7ος όμιλος: Ρόζενμποργκ–Ντνίπρο, Λάτσιο-Σεντ Ετιέν 8oς: Μπεσίκτας – Σπόρτινγκ, Λοκομοτίβ Μ.-Σκεντέρμπεου 9ος: Μπελενένσες-Φιορεντίνα, Βασιλεία–Λεχ 10ος: Καραμπάγκ-Άντερλεχτ, Μονακό-Τότεναμ, 11ος:Σάλκε-Αστέρας Τρ. Σπάρτα Πρ.-ΑΠΟΕΛ 12ος: Άουγκσμπουργκ-Παρτίζαν, Άλκμααρ-Μπιλμπάο
19:40
Δείτε εδώ τις ενδεκάδες από την αναμέτρηση του Αστέρα στη Γερμανία με τη Σάλκε.
19:46
19:48
19:49
Από εδώ μπορείτε να παρακολουθήσετε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Αστέρα με τη Σάλκε.
19:52
Το άλλο ματς στον όμιλο του Αστέρα είναι το Σπάρτα Πράγας-ΑΠΟΕΛ.
20:00
Έναρξη όλων των αναμετρήσεων!
20:05
Το πρώτο γκολ της βραδιάς!
20:06
6' 1-0 η Σεντ Ετιέν μέσα στην Ιταλία στο ματς με τη Λάτσιο. Σκόρερ ο Μουσταφά Σαλ, μετά από εκτέλεση του Χαμούμα.
20:18
16' Γκολ η Σπόρτινγκ, 1-0 επί της Μπεσίκτας στην Τουρκία. Σκόρερ ο Μπράιαν!
20:20
17' Γκολ η Φιορεντίνα, 1-0, επί της Μπελενένσες!
20:21
Σκόρερ ο Μπερναρντέσι, μετά από κακή αντίδραση του αντίπαλου τερματοφύλακα.
20:22
20' Ισοφαρίζει η Λάτσιο, 1-1, στο ματς με την Σεντ Ετιέν.
20:22
Σκόρερ ο Ονάσι.
20:23
24' Γκολ η Σπάρτα Πράγας, 1-0 τον ΑΠΟΕΛ. Σκόρερ ο Φατάι. Υπενθυμίζεται ότι πρόκειται για το άλλο ζευγάρι στον όμιλο του Αστέρα.
20:27
Γκολ η Σάλκε στο ματς με τον Αστέρα στο 28ο λεπτό!
20:28
Ο Ντι Σάντο πρόλαβε την άμυνα του Αστέρα μετά από σέντρα που έγινε από τα δεξιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου. Παρακολουθήστε από εδώ την εξέλιξη της αναμέτρησης.
20:32
30' Γκολ η Παρτιζάν, 1-0 την Άουγκσμπουργκ. Σκόρερ ο Ζίβκοβιτς.
20:33
Με δέκα θα συνεχίσει η Σεντ Ετιέν. Αποβολή για τον Μπέριτς στο 33ο λεπτό
20:36
36' Γκολ η Τότεναμ, 1-0, την Μονακό στη Γαλλία. Σκόρερ ο Λαμέλα.
20:37
38' Δέχθηκε και δεύτερο τέρμα ο Αστέρας. Ο Ντι Σάντο και πάλι.
20:38
Γκολ και για την Καραμπάκ! Σκόρερ ο Αλμέιδα στο ματς με την Άντερλεχτ.
20:39
1-0 η Λοκομοτίβ Μόσχας την Σκεντερμπέου με τον Νιάσε.
20:43
Πέναλτι για την Σάλκε στο 44ο λεπτό!
20:44
Τρίτο γκολ για τη Σάλκε. Ο Ντι Σάντο έκανε χατ τρικ, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα.
20:45
Στο πέναλτι υπέπεσε ο Έντερσον, ο οποίος έκανε χέρι μέσα στην περιοχή.
20:46
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους είναι σχεδόν όλα τα ματς.
20:47
Ημίχρονο στη Γερμανία. Σάλκε-Αστέρας Τρίπολης 3-0!
20:49
Γκολ η Φιορεντίνα στις καθυστερήσεις. 2-0 επί της Μπελενένσες στην Πορτογαλία.
20:49
Σκόρερ ο Μπαμπακάρ.
20:50
Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις!
20:51
Τα ματς έχουν διαμορφωθεί ως εξής μετά από 45 λεπτά: 7ος όμιλος: Ρόζενμποργκ–Ντνίπρο 0-0, Λάτσιο-Σεντ Ετιέν 1-1 8oς: Μπεσίκτας – Σπόρτινγκ 0-1, Λοκομοτίβ Μ.-Σκεντέρμπεου 1-0 9ος: Μπελενένσες-Φιορεντίνα 0-2, Βασιλεία–Λεχ 0-0 10ος: Καραμπάγκ-Άντερλεχτ 1-0, Μονακό-Τότεναμ 0-1 11ος:Σάλκε-Αστέρας Τρίπολης 3-0,Σπάρτα Πρ.-ΑΠΟΕΛ 1-0 12ος: Άουγκσμπουργκ-Παρτίζαν 0-1, Άλκμααρ-Μπιλμπάο 0-0
20:55
21:02
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου σε όλες τις αναμετρήσεις!
21:05
2-1 η Λάτσιο την Σεντ Ετιέν στο 48ο λεπτό. Σκόρερ ο Χεντ
21:06
49' Με δέκα θα συνεχίσει η Λεχ Πόζναν. Δεύτερη κίτρινη για τον Λαϊνέτι.
21:10
55' Γκολ η Αλκμάαρ, 1-0 την Μπιλμπάο!
21:10
Το γκολ της ολλανδικής ομάδας σημείωσε Έρικσεν.
21:11
55' Γκολ για τη Βασιλεία, 1-0 την Λεχ Πόζναν.
21:11
Το γκολ ο Μπιάρνασον.
21:12
2-0 η Παρτιζάν στο 56' επί της Άουγκσμπουργκ με γκολ του Φαμπρίσιο.
21:15
Γκολ η Άουγκσμπουργκ, μειώνει κατευθείαν σε 2-1 με τον Μπομπαντίγια.
21:16
Δεύτερο γκολ (2-0) για την Σπάρτα Πράγας στο ματς με τον ΑΠΟΕΛ στο άλλο ματς που διεξάγεται για τον όμιλο του Αστέρα. Σκόρερ ο Μπράμπετς.
21:19
64' Γκολ η Παρτιζάν, 3-1, την Άουγκσμπουργκ.
21:20
2-0 η Άλκμααρ την Μπιλμπάο με σκόρερ τον Χαπς.
21:21
Ισοφάριση από την Μπεσίκτας, 1-1 , την Σπόρτινγκ. Σκόρερ ο Τόρε στο 61'
21:22
Με δέκα θα συνεχίσει η Παρτιζάν, κόκκινη ο Σούμπιτς στο 64ο λεπτό.
21:30
Γκολ η Μπιλμπάο, μειώνει σε 2-1 στο ματς με την Άλκμααρ. Σκόρερ ο Αντούριθ στο 75ο λεπτό.
21:32
Γκολ η Λοκομοτίβ Μόσχας, 2-0, την Σκεντερμπέου. Σκόρερ ο Σαμέντοφ στο 73'.
21:35
Με εννέα παίκτες πλέον η Σεντ Ετιέν. Δεύτερη κίτρινη στο 77' για των σκόρερ των φιλοξενούμενων, Μουσταφά Σαλ.
21:36
Γκολ για την Ντνίπρο στο ματς με την Ρόζενμποργκ, 0-1. Σκόρερ ο Σελέζνιοφ.
21:37
80' Τρίτο γκολ για τη Λάτσιο επί της Σεντ Ετιέν (3-1). Σκόρερ ο Μπίλια. Υπενθυμίζεται ότι οι Γάλλοι έχουν μείνει με δέκα παίκτες.
21:40
81' Ισοφάριση για τη Μονακό, 1-1 την Τότεναμ με τον Ελ Σαράουϊ.
21:40
4-0 η Σάλκε τον Αστέρα Τρίπολης!
21:41
Σκόρερ ο Χούντελαρ στο 84'
21:42
84' Γκολ για την Σεντ Ετιέν. Μειώνει σε 3-2 στο ματς με την Λάτσιο.
21:42
Ο Μονέ-Πακέ το γκολ.
21:44
83' Τρίτο γκολ η Φιορεντίνα (0-3) στο ματς με την Μπελενένσες με αυτογκόλ του Τονέλ.
21:45
90' 2-0 η Βασιλεία την Λεχ Πόζναν με τον Έμπολο.
21:51
Τέταρτο γκολ για την Φιορεντίνα στο ματς με την Μπελενένσες, 4-0 μέσα στην Πορτογαλία.
21:53
Τέλος σε όλα τα ματς πλην του Μπελενένσες-Φιορεντίνα!
21:55
7ος όμιλος: Ρόζενμποργκ–Ντνίπρο 0-1, Λάτσιο-Σεντ Ετιέν 3-2 8oς: Μπεσίκτας – Σπόρτινγκ 1-1, Λοκομοτίβ Μ.-Σκεντέρμπεου 2-0 9ος: Μπελενένσες-Φιορεντίνα 0-4, Βασιλεία–Λεχ 2-0 10ος: Καραμπάγκ-Άντερλεχτ 1-0, Μονακό-Τότεναμ 1-1 11ος:Σάλκε-Αστέρας Τρίπολης 4-0,Σπάρτα Πρ.-ΑΠΟΕΛ 2-012ος: Άουγκσμπουργκ-Παρτίζαν 1-3, Άλκμααρ-Μπιλμπάο 2-1 τα αποτελέσματα στα ματς των 20:00
22:02
Ώρα για τα ματς των 22:05 τώρα!
22:03
Με αυτά θα ασχοληθούμε: Σέλτικ-Φενέρμπαχτσε, Κλαμπ Μπριζ-Μίντιλαντ, Ντιναμό Μινσκ-Ραπίντ Βιέννης, Κράσνονταρ-Καμπάλα, Λέγκια Βαρσοβίας-Νάπολι, Λίβερπουλ-Σιόν, Μαρσέιγ-Σλόβαν Λίμπερετς, Μόλντε-Άγιαξ, ΠΑΟΚ-Ντόρτμουντ, Ρουμπίν Καζάν-Μπορντό, Μπράγκα-Χρόνιχεν, Βιγιαρεάλ-Βικτόρια Πλζεν
22:05
Σέντρα στα ματς
22:10
4' Γκολ για τη Λίβερπουλ με τον Λαλάνα να 'χει εύκολο έργο απέναντι σχεδόν σε κενή εστία για το 1-0 κόντρα στη Σιόν. Εκπληκτική ενέργεια του Οριγκί που έκανε το... μπάσιμο κι έδωσε έτοιμο γκολ, τραβώντας πάνω του τη μισή αντίπαλη ομάδα.
22:13
5' Ο Χασάν της Μπράγκα ανοίγει το σκορ για τους Πορτογάλους απέναντι στην Χρόνιχεν (1-0).
22:13
8' Γκολ για την Κράσνονταρ με τον Βάντερσον απέναντι στην Καμπάλα (1-0), στον όμιλο του ΠΑΟΚ.
22:14
8' Γκολ για την Μόλντε που μετά το διπλό επί της Φενέρμπαχτσε, ανοίγει το σκορ τώρα κόντρα στην Άγιαξ. Σκόρερ ο Χεστάντ προ κενής εστίας, μετά από πολύ κακή αντίδραση στην άμυνα των Ολλανδών.
22:24
18' Ισοφαρίζει μέσα στο Άνφιλντ η Σιόν! Βγήκε η μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των κόκκινων, ο Ακιφούα κοντρόλαρε και από κοντά πλάσαρε κάτω απ' τα πόδια τον τερματοφύλακα της Λίβερπουλ. Τραγικά έπαιξαν το τεχνητό offside οι Άγγλοι...
22:25
19' Γκολ και για τον Άγιαξ. Ο Φίσερ είναι ο σκόρερ που γράφει το 1-1 απέναντι στην Μόλντε.
22:28
Το γκολ που δέχθηκε η Λίβερπουλ
22:34
28' Γκολ για την Σέλτικ με τον Γκρίφθς να ανοίγει το σκορ κόντρα στη Φενέρμπαχτσε του Βίτορ Περέιρα! Υπενθυμίζεται πως οι Τούρκοι έχασαν και στην πρεμιέρα απ' την Μόλντε.
22:37
32' Κι άλλο γκολ η Σέλτικ! Εκτός τόπου και χρόνου η άμυνα της Φενέρμπαχτσε (κυρίως οι Μπρούνο Άλβες, Κιάερ) με τον Κόμονς από κοντά να... τινάζει τα δίχτυα για το 2-0.
22:40
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Εξαιρετική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Ντόρτμουντ και ο Μακ με σουτάρα κάνει το 1-0 απέναντι στη Ντόρτμουντ
22:49
44' Υπάρχει ζωή για τη Φενέρμπαχτσε! Ο Φερναντάο εκμεταλλεύεται το κορμί του, κερδίζει τις μονομαχίες και πλασάρει εύστοχα στο τετ-α-τετ για τη μείωση του σκορ κόντρα στη Σέλτικ (2-1).
22:52
Ημίχρονο στα παιχνίδια!
22:53
Τα σκορ ως τώρα: Σέλτικ-Φενέρμπαχτσε 2-1, Κλαμπ Μπριζ-Μίντιλαντ 0-0, Ντιναμό Μινσκ-Ραπίντ Βιέννης 0-0, Κράσνονταρ-Καμπάλα 1-0, Λέγκια Βαρσοβίας-Νάπολι 0-0, Λίβερπουλ-Σιόν 1-1, Μαρσέιγ-Σλόβαν Λίμπερετς 0-0, Μόλντε-Άγιαξ 1-1, ΠΑΟΚ-Ντόρτμουντ 1-0, Ρουμπίν Καζάν-Μπορντό 0-0, Μπράγκα-Χρόνιχεν 1-0, Βιγιαρεάλ-Βικτόρια Πλζεν 0-0
23:02
23:06
Σιγά-σιγά ξεκινούν τα δεύτερα ημίχρονα στους αγώνες...
23:12
49' Γκολ για την Φενέρμπαχτσε! Ο Φερναντάο με κοντινή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κάνει το 2-2 κόντρα στην Σέλτικ.
23:13
51' Ισοφαρίζει η Καμπάλα -στον όμιλο του ΠΑΟΚ- με τον Ντοντό από κοντά να κάνει το 1-1 μέσα στην έδρα της Κράσνονταρ.
23:16
54' Λύνει τον γόρδιο δεσμό η Βιγιαρεάλ! Με τον Μπαπτιστάο να χρίζεται σκόρερ, το κίτρινο υποβρύχιο επιβεβαιώνει την ανωτερότητά της και κάνει το 1-0 κόντρα στην Βικτόρια Πλζεν.
23:17
54' Ο Χόφμαν ανοίγει το σκορ για την Ραπίντ Βιέννης μέσα στην έδρα της Ντιναμό Μινσκ (0-1)!
23:18
55' Προβάδισμα και για την Νάπολι μέσα στην Πολωνία! Ο Μέρτενς είναι ο σκόρερ των Ναπολιτάνων που γράφουν το 0-1 επί της Λέγκια Βαρσοβίας.
23:19
Η εξαιρετική κεφαλιά του Μέρτενς για τη Νάπολι
23:27
Χωρίς γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο στα ματς. Για να δούμε...
23:31
67' Σοκάρει την Κλαμπ Μπριζ η Μίντιλαντ! Ο Ονουάτσου πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα των Δανών μέσα στο Βέλγιο, κάνοντας το 0-2!
23:37
72' Πάγωσε η Τούμπα με τον Κάστρο να σκοράρει και να κάνει το 1-1 για την Ντόρτμουντ απέναντι στον ΠΑΟΚ. Λάθος εκτίμηση του Όλσεν που «πιάστηκε»... κότσο.
23:38
74' Πάρτι για την Μίντιλαντ μέσα στο σπίτι της Κλαμπ Μπριζ. Ο Νόβακ γράφει το 0-3 και δίνει θριαμβευτικές διαστάσεις στη νίκη των Δανών...
23:43
79' Μειώνει σε 3-1 ο Μονιέρ για την Κλαμπ Μπριζ απέναντι στη Μίντιλαντ.
23:44
Με δέκα παίκτες έχουν μείνει Ρούμπιν Καζάν και Βικτόρια Πλζεν απέναντι σε Μπορντό και Βιγιαρεάλ αντίστοιχα.
23:46
84' Ο Σμολόφ δίνει εκ νέου προβάδισμα στην Καραμπάγκ απέναντι στην Καμπάλα, 2-1. Παιχνίδι για τον όμιλο του ΠΑΟΚ.
23:47
84' Καθαρίζει η Νάπολι. Στο 84' ο Ιγκουαΐν χρίζεται σκόρερ και κάνει το 2-0 μέσα στην έδρα της Λέγκιας Βαρσοβίας, κλειδώνοντας ουσιαστικά τους τρεις βαθμούς.
23:49
85' Παγώνει η Μασσαλία! Η Μαρσέιγ του Μίτσελ δέχεται γκολ απ' τον Κουφάλ της Σλόβαν Λίμπερετς και κάνει το 0-1!