LIVE: Europa League

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη των αναμετρήσεων για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League μέσω του sport-fm.gr. Ενημερωθείτε ραδιοφωνικά μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6. (1ος όμιλος): Φενέρμπαχτσε - Φέγενορντ 1-0, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ζόρια 1-0, (2ος όμιλος): Ολυμπιακός - ΑΠΟΕΛ 0-1, (3ος όμιλος): Σεντ-Ετιέν - Άντερλεχτ 1-1, (4ος όμιλος): Ζενίτ - Άλκμααρ 5-0, Ντάνταλκ - Μακάμπι Τελ-Αβίβ 1-0, (5ος όμιλος): Αούστρια Βιέννης - Βικτόρια Πλζεν 0-0, Ρόμα - Άστρα Τζούρτζου 4-0, (6ος όμιλος): Μπιλμπάο - Ραπίντ Βιέννης 1-0, Γκενκ - Σασουόλο 3-1 (Κάντε refresh για ανανέωση των σκορ)

19:32
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων του Europa League, τα οποία θα διεξαχθούν στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων.
19:34
Για τον δεύτερο όμιλο (στον οποίο βρίσκεται και ο Ολυμπιακός): Αστάνα-Γιούνγκ Μπόις 0-0 στο 76ο λεπτό και για τον τρίτο, Γκαμπάλα-Μάιντς 2-3 στο 78ο λεπτό.
19:42
Το πρόγραμμα των 20:00...
19:44
(7ος όμιλος): Άγιαξ - Σταντάρ Λιέγης, Θέλτα - Παναθηναϊκός (8ος όμιλος):Γάνδη - Κόνιασπορ, Σαχτάρ - Μπράγκα (9ος όμιλος): Σάλκε - Ζάλτσμπουργκ Κρασνοντάρ - Νις (10ος όμιλος): Φιορεντίνα - Καραμπάγκ Σλόβαν Λίμπερετς - ΠΑΟΚ (11ος όμιλος): Σπάρτα Πράγας - Ίντερ Χαπόελ Μπερ-Σεβά - Σαουθάμπτον (12ος όμιλος): Ζυρίχη - Οσμάνλισπορ Στεάουα Βουκουρεστίου - Βιγιαρεάλ
19:45
Το γκρουπ των 22:05 είναι...
19:46
(1ος όμιλος): Φενέρμπαχτσε - Φέγενοορντ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ζόρια (2ος όμιλος): Αστάνα - Γιουνγκ Μπόις (18:00) Ολυμπιακός - ΑΠΟΕΛ (3ος όμιλος): Γκαμπάλα - Μάιντς (18:00) Σεντ-Ετιέν - Άντερλεχτ (4ος όμιλος): Ζενίτ - Άλκμααρ Ντάνταλκ - Μακάμπι Τελ-Αβίβ (5ος όμιλος): Αούστρια Βιέννης - Βικτόρια Πλζεν Ρόμα - Άστρα Τζούρτζου (6ος όμιλος): Μπιλμπάο - Ραπίντ Βιέννης Γκενκ - Σασουόλο
19:51
Τέλος στο Γκαμπάλα-Μάιντς 2-3
19:54
Αστάνα-Γιούνγκς Μπόις 0-0 για τον όμιλο του Ολυμπιακού. Οι δύο ομάδες πήραν τους πρώτους του πόντους στον γκρουπ τους, καθώς είχαν ηττηθεί στην πρεμιέρα.
20:01
Έναρξη στα ματς!
20:02
ΓΚΟΛ η Σλόβαν στο πρώτο μόλις λεπτό, 1-0 τον ΠΑΟΚ! Σκόρερ ο Κομλιτσένκο. ΕΔΩ μπορείτε να ενημερώνεστε live για την αναμέτρηση του δικεφάλου
20:09
Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Σικορά έκανε χέρι μέσα στην περιοχή.
20:10
Ο Αθανασιάδης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο δέκατο λεπτό
20:12
Το γκολ της Σπάρτα Πράγας επί της Ίντερ
Vaclav Kadlec Goal - Sparta Prague 1-0 Inter... από Football--Live
20:15
ΓΚΟΛ η Βιγιαρεάλ, 1-0 στην έδρα της Στεάουας Βουκουρεστίου με τέρμα του Μπορέ στο ένατο λεπτό
20:16
ΓΚΟΛ η Σάλκε, 1-0 τη Σάλτσμπουργκ με τον Γκορέτσκα στο 16ο λεπτό
20:17
Το γκολ του Αθανασιάδη
(Penalty) Athanasiadis S. - Liberec 1-1 PAOK 29... από Football--Live
20:19
ΓΚΟΛ η Γάνδη, 1-0 την Κόνιασπορ με τον Σάιεφ! Ο παίκτης των γηπεδούχων εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του αντίπαλου τερματοφύλακα και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
20:22
ΓΚΟΛ η Στεάουα, 1-1 το ματς με τη Βιγιαρέαλ με τον Μουνίρου στο 20ο λεπτό.
20:31
Με δέκα παίκτες πλέον η Καραμπάγκ στο ματς με τη Φιορεντίνα (για τον όμιλο του ΠΑΟΚ), λόγω κόκκινης του Γιουνιουσάτζε στο 30ο λεπτό
20:35
ΓΚΟΛ ο Άγιαξ (στο άλλο ματς του ομίλου του Παναθηναϊκού), 1-0 τη Σταντάρ με τον Ντόλμπεργκ που βγήκε απέναντι από τον αντίπαλο πορτιέρο και ολοκλήρωσε ωραία τη φάση.
20:35
ΓΚΟΛ για Κράσνονταρ και Γάνδη, 2-0 Νις και Κόνιασπορ.
20:36
Το δεύτερο γκολ του Κάντλετς επί της Ίντερ
Vaclav Kadlec Second Goal vs Inter Milan (2-0) από wfproductions
20:39
Ο Ιμπάρμπο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Θέλτα, αλλά ήταν σε αντικανονική θέση.
20:46
1-0 η Ζυρίχη την Οσμανλίσπορ με τον Σονμπάχλερ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων
20:47
3-0 η Φιορεντίνα την Καραμπάγκ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, δεύτερο τέρμα ο Μπαμπακάρ για τους Ιταλούς.
20:50
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο σε όλα τα ματς
20:50
(7ος όμιλος): Άγιαξ - Σταντάρ Λιέγης 1-0, Θέλτα - Παναθηναϊκός 0-0 (8ος όμιλος): Γάνδη - Κόνιασπορ 2-0, Σαχτάρ - Μπράγκα 1-0 (9ος όμιλος): Σάλκε - Ζάλτσμπουργκ 1-0, Κρασνοντάρ - Νις 2-1 (10ος όμιλος): Φιορεντίνα - Καραμπάγκ 3-0, Σλόβαν Λίμπερετς - ΠΑΟΚ 1-1 (11ος όμιλος): Σπάρτα Πράγας - Ίντερ 2-0, Χαπόελ Μπερ-Σεβά - Σαουθάμπτον 0-0 (12ος όμιλος): Ζυρίχη - Οσμάνλισπορ 1-0, Στεάουα Βουκουρεστίου - Βιγιαρεάλ 1-1
20:53
Το τρίτο γκολ της Φιορεντίνα (και δεύτερο προσωπικό του Μπαμπακάρ)
Khouma Babacar Goal - Fiorentina 3-0 Qarabag 29... από Football2Live
21:04
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου στα ματς!
21:05
ΓΚΟΛ η Σάλκε, 2-0 τη Σάλτσμπουργκ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου με αυτογκόλ του Καλέτα-Καρ
21:06
Με δέκα η Σαχτάρ, δεύτερη κίτρινη ο Φρεντ στο 47ο λεπτό στο ματς με την Μπράγκα
21:14
Ο Μπεργκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αλβάρες στο 54ο λεπτό, αλλά έχει υποδειχθεί φάουλ εις βάρος του και δεν υπάρχει γκολ. Δύσκολη η φάση, το πιθανότερο είναι ότι έγινε παράβαση.
21:20
4-0 η Φιορεντίνα την Καραμπάγκ στο άλλο ματς του ομίλου του ΠΑΟΚ! Σκόρερ ο Σαράτε δύο λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο
21:23
3-1 η Κράσνονταρ τη Νις με τον Ζοαζίνιο που πέτυχε το δεύτερο του γκολ (65'), με πέναλτι αυτή τη φορά
21:31
Με δέκα θα συνεχίσει η Ίντερ, η οποία χάνει 2-1 από τη Σπάρτα Πράγας, καθώς ο Ρανόκια αντίκρισε δεύτερη κίτρινη στο 74'
21:40
ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-1 τη Λίμπερετς στο 83'! Ο Λέοβατς έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Αθανασιάδης με κεφαλιά ζευγάρωσε τα τέρματά του.
21:43
Το δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ
Stefanos Athanasiadis GOAL HD Liberec 1-2 PAOK... από PatsaN4ik
21:44
ΓΚΟΛ η Θέλτα, 1-0 τον Παναθηναϊκό στο 84' με τον Γκουιντέτι
21:47
ΓΚΟΛ για τη Θέλτα, 2-0 τον Παναθηναϊκό στο 89ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Βας!
21:58
Ακολουθούν σε λίγο τα ματς: (1ος όμιλος): Φενέρμπαχτσε - Φέγενοορντ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ζόρια, (2ος όμιλος): Αστάνα - Γιουνγκ Μπόις (18:00) Ολυμπιακός - ΑΠΟΕΛ, (3ος όμιλος): Γκαμπάλα - Μάιντς (18:00) Σεντ-Ετιέν - Άντερλεχτ, (4ος όμιλος): Ζενίτ - Άλκμααρ Ντάνταλκ - Μακάμπι Τελ-Αβίβ, (5ος όμιλος): Αούστρια Βιέννης - Βικτόρια Πλζεν Ρόμα - Άστρα Τζούρτζου, (6ος όμιλος): Μπιλμπάο - Ραπίντ Βιέννης Γκενκ - Σασουόλο
22:06
1': Σέντρα στα υπόλοιπα παιχνιδια...
22:13
Γκολ για την Γκενκ, 1-0 τη Σασουόλο!
22:14
Μετά από ασίστ του Ποθουέλο, ο Καρέλης μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και τελειώνει ιδανικά τη φάση!
22:14
Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ, 1-0 τον Ολυμπιακό στο "Καραϊσκάκη".
22:15
Μετά από σέντρα που έγινε από δεξιά, ο Σωτηρίου πρόλαβε την άστοχη έξοδο του Λεάλι και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
22:19
Γκολ για τη Ρόμα, 1-0 την Άστρα Τζουρτζού!
22:20
Σε εκτέλεση φάουλ από δεξιά, ο Στρούτμαν πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με κοντινό πλασέ, έδωσε προβάδισμα στους "τζιαλορόσι".
22:23
Γκολ για τη Φενέρμπαχτσε, 1-0 τη Φέγενορντ!
22:23
Ο Εμενίκε μπήκε από δεξιά στην περιοχή και με άψογο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα -πρώτα στο απέναντι δοκάρι και μετά στα δίχτυα!
22:24
Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!
22:25
Ο Φορτούνης εκτέλεσε με πολύ φάλτσο ένα κόρνερ από αριστερά και η μπάλα -αφού πήρε τεράστια καμπύλη- σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του ΑΠΟΕΛ!
22:30
Γκολ για την Γκενκ, 2-0 τη Σασουόλο!
22:31
Μακρινό σουτ του Σούσιτς αποκρούστηκε ασθενώς από τον Κονσίλι και ο επερχόμενος Μπέιλι πλάσαρε από κοντά στα δίχτυα!
22:31
Γκολ για τη Ζενίτ, 1-0 την Άλκμααρ!
22:32
Έπειτα από σέντρα που έγινε από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Κοκόριν κι εκείνος με ψύχραιμο πλασέ την έστειλε στην απέναντι γωνία.
22:51
Γκολ για τη Ρόμα, 2-0 την Άστρα Τζουρτζού!
22:52
Μετά από φοβερή εκτέλεση φάουλ του Τότι που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι, ο Φάτσιο παίρνει την επαναφορά και με κοντινή σκαστή κεφαλιά, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
22:55
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια...
23:06
Ξεκίνησε το β' μέρος στα ματς...
23:09
23:09
Ο Σεμπά έκανε μια φαινομενικά ακίνδυνη σέντρα από δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε από όλους και τελικά σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του ΑΠΟΕΛ!
23:10
Γκολ για τη Ρόμα, 3-0 την Άστρα Τζουρτζού!
23:11
Μετά από σέντρα που έγινε από αριστερά, ο Φαμπρίτσιο βάζει άτσαλα το σώμα και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
23:11
Γκολ για τη Ζενίτ, 2-0 την Αλκμάαρ!
23:12
Σε σύγχυση στην περιοχή των Ολλανδών -και έπειτα από ασθενή απόκρουση του Ροσέ- ο Ζουλιάνο παίρνει την επαναφορά και σκοράρει από κοντά!
23:16
Γκολ για τη Ρόμα, 4-0 την Άστρα Τζουρτζού!
23:17
Ο Τότι έβγαλε υπέροχη κάθετη πάσα για τον Σαλάχ κι εκείνος "τσίμπησε" όσο έπρεπε την μπάλα προ του τερματοφύλακα, για να τη στείλει στα δίχτυα!
23:21
Γκολ για την Γκενκ, 3-0 τη Σασουόλο!
23:21
Ο Μπουφέλ παίζει το "1-2" με τον Ποθουέλο και φτάνοντας απέναντι στον Κονσίλι, πλασάρει άψογα!
23:22
Γκολ για την Άντερλεχτ, 1-0 στην έδρα της Σεντ Ετιέν!
23:23
Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι σε χέρι του Λεκρουά και ο Τίλεμανς ήταν εύστοχος από τη βούλα!
23:24
Γκολ για τη Ζενίτ, 3-0 την Άλκμααρ!
23:24
Μετά από ασίστ του Ζουλιάνο, ο Κοκόριν αποδεικνύεται ξανά εύστοχος και ξεχειλώνει το σκορ για τους Ρώσους!
23:25
Γκολ για τη Σασουόλο, μειώνει 3-1 στην έδρα της Γκενκ!
23:26
Ο Πολιτάνο δοκίμασε το πόδι του από αρκετά μακριά και με ένα φοβερό σουτ "κρέμασε" τον Μπιζό!
23:26
Γκολ για την Μπιλμπάο, 1-0 τη Ραπίντ Βιέννης!
23:27
Η μπάλα στρώθηκε μέσα στην περιοχή στον Ετσεμπερία κι εκείνος με ένα δυνατό βολέ (που κόντραρε κι άλλαξε πορεία) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!
23:28
23:28
Μετά από σέντρα του Ντε Λα Μπέγια από αριστερά, ο Ιντέγε πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Μερκής -λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή- προλαβαίνει να διώξει σε κόρνερ!
23:29
Γκολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 1-0 τη Ζόρια!
23:30
Σε φάση διαρκείας, ο Ρούνεϊ έκανε "τσαφ" μέσα στην περιοχή, αλλά το σκαστό σουτ που βγήκε ωφέλησε τον Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος λύτρωσε με κοντινή κεφαλιά την ομάδα του Μουρίνιο!
23:31
Γκολ για τη Ζενίτ, 4-0 την Άλκμααρ!
23:31
Ο Κρισίτο αξιοποιεί πέναλτι που κέρδισαν οι Ρώσοι και ευστοχεί από τα έντεκα βήματα.
23:40
Γκολ για τη Ντάνταλκ, 1-0 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ!
23:42
Μετά από σέντρα του Χόργκαν, ο Κίνταλφ πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας των Ισραηλινών και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του!
23:43
Γκολ για τη Ζενίτ, 5-0 την Άλκμααρ!
23:43
Ο Σάτοφ κινήθηκε παράλληλα με την περιοχή και με ένα ωραίο συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία!
23:54
Γκολ για τη Σεντ Ετιέν, ισοφαρίζει 1-1 την Άντερλεχτ!
23:55
Ο Ρου εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος στην άμυνα των Βέλγων και με πλασέ στην κενή εστία, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων!
00:00
Λήξη όλων των αγώνων...
00:01
Δείτε όλα τα αποτελέσματα: (1ος όμιλος): Φενέρμπαχτσε - Φέγενορντ 1-0, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ζόρια 1-0, (2ος όμιλος): Ολυμπιακός - ΑΠΟΕΛ 0-1, (3ος όμιλος): Σεντ-Ετιέν - Άντερλεχτ 1-1, (4ος όμιλος): Ζενίτ - Άλκμααρ 5-0, Ντάνταλκ - Μακάμπι Τελ-Αβίβ 1-0, (5ος όμιλος): Αούστρια Βιέννης - Βικτόρια Πλζεν 0-0, Ρόμα - Άστρα Τζούρτζου 4-0, (6ος όμιλος): Μπιλμπάο - Ραπίντ Βιέννης 1-0, Γκενκ - Σασουόλο 3-1