Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε real-time την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης, Ομόνοια-Παναθηναϊκός.
Να αναφέρουμε αρχικά μια είδηση της τελευταίας στιγμής: Θα υπάρξει εικόνα από την αναμέτρηση, καθώς θα μεταδοθεί μέσω της σελίδας Facebook του κυπριακού συλλόγου.
Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Κότσαρης, Γιόχανσον, Θεοχάρης, Οικονόμου, Κουλιμπαλί, Χατζηθεοδωρίδης, Στάικος, Κάτσε, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Ρεγκάκος
19:16
Ομόνοια (Κάρλος Ολίβα): Μεχίας, Βύντρα, Γκαφούρ, Κουσουλός, Λόπες, Ενρίκες, Σοάρες, Μόντες, Χριστοφή, Ζίβετς, Ντάρμπισιρ
19:22
Αυτό είναι το πέμπτο τεστ του Παναθηναϊκού για φέτος, μετά τις ήττες με από Άλκμααρ (2-0), Αντβέρπ (2-1), και Ντεν Χάαγκ (3-1), αλλά και τη νίκη με 5-0 επί της ερασιτεχνικής Γκους
19:24
Η Ομόνοια ήρθε 0-0 με τη Χάποελ Τελ Αβίβ και ηττήθηκε 1-0 από τον Πανιώνιο.
19:24
Την περασμένη σεζόν η Ομόνοια τερμάτισε στην έκτη θέση του πρωταθλήματος.
19:25
Χωρίς τον Ινσούα, για τον οποίο έχει δείξει ενδιαφέρον η Λας Πάλμας, αλλά και οι ανέτοιμοι Μουνιέ, Κολοβέτσις, Πούγγουρας και Σιφναίος ο Παναθηναϊκός
19:26
Στη διάθεση του Χουάν Κάρλος Ολίβα δεν βρίσκονται οι: Αλέξανδρος Αντωνίου, Χρίστιαν Φώτη, Φράνιο Πρέτσε, Νικολάι Κιπιάνι, Μάριος Δημητρίου και οι τραυματίες Μάρκο Μότα και Φάνος Κατελάρης.

19:36
2' Τελική για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Στάικου, αρκετά άστοχο.
19:39
Φάουλ από τα αριστερά για την Ομόνοια
19:39
6' Κεφαλιά του Βύντρα, η μπάλα εκτός και δεν χρειάστηκε να επέμβει ο Κότσαρης
19:47
13' Καλή στιγμή για την Ομόνοια, η πρώτη πραγματικά καλή του αγώνα. Η μπάλα έφτασε στον Ντάρμπισιρ, που έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Κότσαρη.
19:51
18' Πολύ καλή στιγμή για την Ομόνοια. Σουτ του Μόντες, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κότσαρης.
19:52

18' Γκολ η Ομόνοια, 1-0!

Ο Ντάρμπισιρ βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και με κεφαλιά -έπειτα από σέντρα από τον Κούσουλο- έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κότσαρη
19:56
21' Μπρέικ ώστε να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.
19:56
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι
20:01
20:01
20:03
25' Απευθείας εκτέλεση φάουλ με Κάτσε για τον Παναθηναϊκό, στα χέρια του Μεχίας η μπάλα.
20:04
28' Ωραία πάσα του Μόντες στον Ζίβετς, ο τελευταίος έκανε το σουτ από μακρινή απόσταση και η μπάλα πέρασε ψηλά πάνω από την εστία του Παναθηναϊκού.
20:05
30' Πρώτη κίτρινη, την είδε ο Λόπες της Ομόνοιας
20:07
33' Ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο Λόπες απέναντι από τον Κότσαρη, που έδιωξε με τα πόδια.
20:08
33' Σέντρα-σουτ από τον Λόπες για την Ομόνοια, κόρνερ
20:08
Εκτέλεση κόρνερ του Μόντες, κεφαλιά του Κούσουλου και κόρνερ
20:09
Απομακρύνθηκε η μπάλα από τους παίκτες του Παναθηναϊκού
20:12
36' Σέντρα του Χριστοφή, κεφαλιά του Ντάρμπισαϊρ, στα σώματα η μπάλα.
20:16
43' Αλλαγή για την Ομόνοια. Ραμίρες αντί Ντάρμπισιρ στο ματς
20:19
Μπήκε στις καθυστερήσεις το πρώτο μέρος
20:20
Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό
20:20
Εκτέλεσε το κόρνερ ο Κάτσε, γυριστό του Δώνη στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, δεν βρήκε καλά την μπάλα
20:21

Ημίχρονο στο ΓΣΠ. Ομόνοια-Παναθηναϊκός 1-0

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης έχει σημειώσει ο Ματ Ντάρμπισιρ (στο 43' έγινε αναγκαστική αλλαγή) στο 18' με κεφαλιά. Δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο η ομάδα του Γιώργου Δώνη σε αυτό το χρονικό διάστημα. Απείλησε ελάχιστα και δέχθηκε φάσεις. Ωστόσο, τηρουμένων των αναλογιών (δηλαδή των γνωστών προβλημάτων και των αρκετών άγουρων ποδοσφαιριστών που έχει), δεν μπορεί να ειπωθεί ότι είναι πολύ κακή η εικόνα του. Λείπει η ποιότητα και είναι εμφανές αυτό το στοιχείο.
20:26
Το γκολ της αναμέτρησης
20:39

Έναρξη δεύτερου μέρους!

20:42
Πολύ καλή αντεπίθεση για την Ομόνοια, τη σταμάτησε την ύστατη στιγμή η άμυνα του Παναθηναϊκού.
20:42
Με τρεις αλλαγές ξεκινάει ο Παναθηναϊκός. Οι Κουρμπέλης, Σέχου και Μπουζούκης μπήκαν στο ματς αντί των Στάικου, Ρεγκάκου και Χατζηγιοβάνη.
20:43
Σε περίπτωση που δεν παίζει το live streaming στο δεύτερο μέρος, κάντε refresh για να ξεκινήσει η αναπαραγωγή
20:46
53' Άστοχο σουτ του Κουλιμπαλί, δεν ανησύχησε ο αντίπαλος τερματοφύλακας
20:49
Αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Λόε στη θέση του Ζίβετς
20:53
Έχει δέσει το κέντρο του Παναθηναϊκού με την είσοδο του Κουρμπέλη από το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους
20:57
65' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ο Τζανδάρης αντί του Κάτσε και Μαυρομάτης αντί του Γιόχανσον.
20:59
Αρκετά καλή και ενθαρρυντική η εικόνα του Παναθηναϊκού στο πρώτο μισό του δεύτερου μέρους
20:59
67' Σουτ του Ραμίρες για την Ομόνοια, η μπάλα εκτός
21:02
69' Αλλαγή για την Ομόνοια. Μέσα ο Ζαρκίνιο, εκτός ο Σοάρες.
21:02
70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εμμανουηλίδης αντί του Δώνη και όχι ο Κουλιμπάλι (είχε σηκώσει το νούμερο του Αφρικανού αρχικά ο τέταρτος)
21:13
Πίσπας αντί Οικονόμου στο ματς για τον Παναθηναϊκό.
21:15
83' Τελική για τον Παναθηναϊκό. Μακρινό σουτ του Κουρμπέλη, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία
21:16
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Εμμανουηλίδη, έπειτα από πάσα του Μπουζούκη μετά το λάθος του Βύντρα, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία της Ομόνοιας.
21:19
87' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Πίσπας αστόχησε από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής