Λαμία(Μάκης Χάβος): Κατσίκας, Αντέτζο, Καρυπίδης, Μπεχαράνο, Μπαράλες, Καραμάνος, Μπερτόλιο, Πίτι, Δημούτσος, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Μπίφσας, Ζερβόπουλος, Χριστόπουλος, Οικονομόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Φόνζι, Ακόστα by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Λαμία: Σαράνοφ, Σκόνδρας, Καραγκούνης, Ασούμπρε, Αναστασιάδης, Τομάς, Τσούκαλος by Κώστας Μιαούλης
Διαιτητής ο Γιώργος Βρέσκας από τον σύνδεσμο Πιερίας. by Κώστας Μιαούλης
Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Στους 17 βαθμούς η θερμοκρασία. by Κώστας Μιαούλης
18:58
Σε 3-4-1-2 η διάταξη για την "Ελαφρά Ταξιαρχία" με τον Ντούρσο πίσω από Βάρκα και Ναζλίδη. by Κώστας Μιαούλης
18:59
Σε 4-2-3-1 η Λαμία με τον Μπερτόλιο πίσω από τον Χερόνιμο Μπαράλες που θα παίξει στην κορυφή της επίθεσης. by Κώστας Μιαούλης
18:59
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
19:01
2' Ο Ντούρσο παρακινδυνευμένα πήγε να βγάλει την μπάλα από την άμυνα, αλλά κέρδισε φάουλ. by Κώστας Μιαούλης
19:02
3' Φάουλ του Γαρουφαλιά στον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
19:04
5' Σέντρα από αριστερά, ο Βάρκας δεν μπορεί να πιάσει όπως θέλει την κεφαλιά. by Κώστας Μιαούλης
19:07
7' Στο έδαφος ο Βάρκας, δεν έχει κάτι σοβαρό. by Κώστας Μιαούλης
19:07
8' Δυνατό μαρκάρισμα του Αγρόδημου στον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
19:08
9' Μετά από πολλές κόντρες στην περιοχή, ένα σουτ του Αγρόδημου εκτός περιοχής, θα φύγει ψηλά πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
19:09
10' Κόρνερ για τη Λαμία, παραχωρεί ο Οριουέλα. by Κώστας Μιαούλης
19:09
10' Επιθετικό φάουλ ο Μπαράλες στον Βαφέα. by Κώστας Μιαούλης
19:11
11' Βάρκας και Ρώσση έπαιξαν το ένα-δύο, η σέντρα του πρώτου από αριστερά, μπλόκαρε ο Κατσίκας. by Κώστας Μιαούλης
19:12
13' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο βγάζει τον Καραμάνο μόνο του απέναντι στον Αστρά, αλλά αυτός αστοχεί με το δεξί πλασέ. by Κώστας Μιαούλης
19:14
14' Σουτ του Μπαράλες από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα άουτ. Ανεβάζει ρυθμό η Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
19:16
17' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. by Κώστας Μιαούλης
19:17
18' Το 0-0 παραμένει, με τη Λαμία να έχει απωλέσει την καλύτερη ευκαιρία του αγώνα ως τώρα με τον Καραμάνο να αστοχεί σε τετ-α-τετ. by Κώστας Μιαούλης
19:19
19' Ο Ντούρσο φεύγει από αριστερά, ο Αντέτζο κόβει στη δεύτερη απόπειρα του για σέντρα, αυτή βγαίνει, αλλά ο Γκίνο δεν ακολουθεί τη φάση. by Κώστας Μιαούλης
19:20
21' Δεύτερο κόρνερ στο ματς για τους γηπεδούχους. by Κώστας Μιαούλης
19:21
21' Κόρνερ άμεσα από την άλλη μεριά για τη Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
19:21
22' Σέντρα του Πίτι, μπλοκάρει ο Αστράς. by Κώστας Μιαούλης
19:24
25' Ελεύθερο ματς, χωρίς πολλές φάσεις ωστόσο. by Κώστας Μιαούλης
19:26
27' Κακή απομάκρυνση από τον Αστρά, πλάγιο για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
19:28
28' Παίρνει πρωτοβουλία τώρα ο Απόλλωνας στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
19:28
29' Παράλληλη σέντρα του Καραμάνου, απομακρύνει ο Βαφέας σε πλάγιο. by Κώστας Μιαούλης
19:29
30' Σουτ του Μπερτόλιο, κοντράρουν οι αμυνόμενοι, χωρίς δύναμη η μπάλα στον Αστρά. by Κώστας Μιαούλης
19:31
31' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Ρώσση στον ανοικτό χώρο, βρίσκει τον Ναζλίδη στο σημείο του πέναλτι, το σουτ πάνω στην κίνηση με το αριστερό, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:32
33' Σέντρα του Γκίνο, μπλοκάρει ο Κατσίκας. by Κώστας Μιαούλης
19:34
34' Νέα φάση για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος από δεξιά γυρίζει στον Καραμάνο, αλλά το τελείωμα του στέλνει την μπάλα έξω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
19:36
37' Επιμένει πολύ από δεξιά η Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
19:36
37' Φάουλ πλάγια αριστερά, κερδίζει ο Δημούτσος. by Κώστας Μιαούλης
19:38
38' Μεγάλη φάση: Ο Πίτι εκτελεί προς το δεύτερο δοκάρι μονοκόμματο σουτ του Μπερτόλιο, απίθανη επέμβαση του Αστρά, η άμυνα σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
19:39
39' Χλιαρό πλασέ του Μπαράλες, μπλοκάρει ο Αστράς. by Κώστας Μιαούλης
19:40
41' Σέντρα του Γκίνο, ο Βάρκας δεν μπόρεσε να έρθει σε επαφή με την μπάλα, μπλόκαρε ο Κατσίκας. by Κώστας Μιαούλης
19:42
42' Λάθος υπόδειξη οφσάιντ στον Μπαράλες, που καλυπτόταν από τον Κοντοέ. Ο Αστράς πάντως έδιωξε στη συνέχεια καθαρά την μπάλα από τα πόδια του στράικερ της Λαμίας. by Κώστας Μιαούλης
19:44
44' Η Λαμία κλέβει ψηλά, αλλά ο Πίτι άργησε και κλείστηκε και υπέπεσε σε παράβαση με το χέρι. by Κώστας Μιαούλης
19:45
45' Φάση για τον Απόλλωνα. Ο Ντούρσο σεντράρει από αριστερά για τον Ρώσση, η κεφαλιά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:45
45' Χωρίς καθυστέρηση, λήξη πρώτου μέρους 0-0. Η Λαμία είχε καθαρές φάσεις στο 14' και το 34' με τον Καραμάνο, αλλά και την σπουδαία επέμβαση του Αστρά σε σουτ του Μπερτόλιο. by Κώστας Μιαούλης
20:00
Πρώτα επέστρεψαν οι γηπεδούχοι και τώρα οι διαιτητές με τους παίκτες της Λαμίας. by Κώστας Μιαούλης
20:01
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
20:03
47' Γρήγορο τέμπο στην εκκίνηση της επανάληψης. by Κώστας Μιαούλης
20:05
49' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Το κερδίζει ο Βασιλαντωνόπουλος από τον Αστρά. by Κώστας Μιαούλης
20:05
50' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μπαράλες ευστοχεί από την άσπρη βούλα. by Κώστας Μιαούλης
20:06
Αυτό ήταν το 9ο γκολ του Χερόνιμο Μπαράλες στο φετινό πρωτάθλημα. by Κώστας Μιαούλης
20:08
53' Κόρνερ για τη Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
20:09
53' Έκανε επιθετικό φάουλ ο Μπαράλες. by Κώστας Μιαούλης
20:10
54' ΜΕΓΑΛΗ επέμβαση του Κατσίκα, σε σουτ του Ντούρσο, μετά από γύρισμα του Γκίνο. by Κώστας Μιαούλης
20:11
55' Ο Κοντοές σταματά με τάκλιν τον Βασιλαντωνόπουλο που άδειασε τον Βαφέα και πήγε να σουτάρει. by Κώστας Μιαούλης
20:12
57' Σουτ του Βάρκα, κόντρα ο Αντέτζο κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:14
58' Η μπάλα είχε βγει κόρνερ, αλλά ο διαιτητής έδωσε πλάγιο για τον Απόλλωνα. by Κώστας Μιαούλης
20:16
60' Ετοιμάζεται ο Ακόστα για τον Απόλλωνα, θα μπει στη θέση του Ρώσση. by Κώστας Μιαούλης
20:17
62' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία, ο Μπερτόλιο by Κώστας Μιαούλης
20:19
Απίθανο γκολ για τη Λαμία. Ο Μπαράλες άφησε στον Μπερτόλιο, αυτός με τακουνάκι στον Καραμάνο που ξαναδίνει με τακουνάκι στον Μπερτόλιο και αυτός απέναντι από τον Αστρά πλασάρει με το δεξί για το 0-2. by Κώστας Μιαούλης
20:19
63' Ακόστα αντί Ρώσση by Κώστας Μιαούλης
20:20
64' Φάουλ σε καλή θέση για τον Απόλλωνα. by Κώστας Μιαούλης
20:20
65' Ο Οριουέλα σούταρε άστοχα. by Κώστας Μιαούλης
20:21
66' Μακρινό σουτ του Μπαράλες σε ακόμα μια αντεπίθεση, μπλοκάρει ο Αστράς. by Κώστας Μιαούλης
20:23
67' Ο Καραμάνος βρίσκει τον Μπαράλες, η κεφαλιά του θα βρει σε ετοιμότητα τον Αστρά που απομακρύνει εντυπωσιακά. by Κώστας Μιαούλης
20:26
70' ΓΚΟΟΟΛ η Λαμία την στέλνει ο Οριουέλα που σκοράρει σε βάρος της ομάδας του. by Κώστας Μιαούλης
20:26
71' Ο Ασούμπρε αντί του Μπαράλες by Κώστας Μιαούλης
20:27
71' Οικονομόπουλος αντί Ναζλίδη by Κώστας Μιαούλης
20:31
75' Σουτ του Ντούρσο, μπλόκαρε ο Κατσίκας. by Κώστας Μιαούλης
20:33
77' Ο Τομάς αντί του Μπερτόλιο. by Κώστας Μιαούλης
20:34
Ο Μάκης Χάβος αγκαλιάζει τον Αργεντινό ποδοσφαιριστή, όπως βγαίνει από το ματς. by Κώστας Μιαούλης
20:35
79' Κοντογιαννόπουλος αντί Γαρουφαλιά. by Κώστας Μιαούλης
20:39
83' Ο Απόλλωνας πλέον δοκιμάζει και κάποια νέα παιδιά. Η Λαμία ήταν εξαιρετική στην επανάληψη. Χάιλαϊτ το τέρμα του Μπερτόλιο και ο συνδυασμός με τον Καραμάνο. by Κώστας Μιαούλης
20:40
85' Ο Ανέστης Αναστασιάδης αντί του Καρυπίδη. by Κώστας Μιαούλης
20:41
Ο φυσικός αρχηγός της Λαμίας επιστρέφει μετά από πέντε μήνες στο γήπεδο. by Κώστας Μιαούλης
20:42
86' Δυνατή η σέντρα από τον Βασιλαντωνόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
20:46
90' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
20:47
90+1' Ο Αγρόδημος απειλεί με μακρινό σουτ, λίγο έλειψε να αιφνιδιαστεί ο Κατσίκας που μπλόκαρε δύσκολα. by Κώστας Μιαούλης
20:48
90+3' Δεν μπορεί να πλασάρει σωστά ο Οριουέλα, ο Αντέτζο κοντράρει για το κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:49
90+3' Ο Κατσίκας παραχωρεί κόρνερ πέφτοντας στα πόδια του Οριουέλα. by Κώστας Μιαούλης
20:50
90+3' Με τα γκολ των Μπαράλες (50' πεν.), Μπερτόλιο (62') και το αυτογκόλ του Οριουέλα στο 70' η Λαμία επικράτησε 3-0 επί του Απόλλωνα και έκλεισε νικηφόρα τη σεζόν. by Κώστας Μιαούλης